Duyurular  »  "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması"

25 Ağustos 2022

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza iletilen 24.08.2022 tarih ve E-34221550-050.01.05.02-8491 sayılı yazıda; ülkemizin en yaygın ve büyük kadın girişimcilik ağı olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu himayelerinde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması"nın başlatıldığı belirtilmektedir.

Her yıl tekrarlanması planlanan "Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması" ile nihai olarak, listeye giren girişimcilerin kendi bölgelerinde kanaat önderliği rolünü üstlenmesi, sahibi oldukları şirketlerin başarı hikayeleri ile potansiyel kadın girişimci adaylarına ilham kaynağı olmasının hedeflendiği ifade edilmektedir.

Türkiye'nin Girişimci Kadın Gücü Yarışması, "Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" ve "Girişimci Kadın Gücü" olmak üzere iki ayrı kategoriden oluşmaktadır. Girişimci Kadın Gücü kategorisine sadece girişimci kadınlar başvurabilecek olup "En Hızlı Büyüyen Kadın Girişimci", "En Çevre Dostu Kadın Girişimci", "En Çok Dijitalleşen Kadın Girişimci", "İhracatını En Çok Artıran Kadın Girişimci" kriterlerinde ödüllerini alacaklardır. "Kadın İstihdamını En Çok Artıran Şirket" kategorisine ise tüm şirketler müracaat edebilecektir.

https://girisimcikadingucu.tobb.org.tr/ linkinden 30 Eylül 2022 tarihine kadar başvurular yapılabilecektir.

Yazıda ayrıca, 19 Kasım 2022 Dünya Kadın Girişimciler Günü'nde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk'ün katılımları ile listeye girmeye hak kazanan şirketlerin ödüllerini alacağı belirtilmiştir.

Yarışma ile ilgili sosyal medya hesapları ekteki dosyada yer almaktadır.

Bilginize sunarız.

Saygılarımla,

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası

EK

 Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası