Duyurular  »  İhracatçı Tahsilat Problemleri

15 Şubat 2024 -

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden Odamıza iletilen 13.02.2024 tarihli ve 1622 sayılı yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığının 09.02.2024 tarihli ve 93788685 sayılı yazısına atfen, Lübliyana Ticaret Müşavirliğimiz tarafından, bazı ihracatçı firmalarımızca iletilen şikayetler doğrultusunda Sloven "Sevinch d.o.o." ünvanlı firma tarafından değişik tarihlerde farklı Türk firmaları ile yapılan mal alımları kapsamında ticarete konu olan malları teslim etmesine rağmen alacaklarının tahsil edilmediği, Müşavirliğimizce Sloven firma ile kurulan iletişim sonucunda ise sadece bir bağlantıda mallarda kalite sıkıntısı olduğu iddia edilmiş olmakla beraber diğer bağlantılardan sonuç alınamadığı ve konunun Türk Eximbank'a da iletildiği bilgisi paylaşılmaktadır.

Anılan firmanın Zagreb'te bulunan birimi ile bağlantı kuran başka bir Türk firmasının da benzer sorunları yaşadığının öğrenilmesi üzerine konunun Zagreb Ticaret Müşavirliğimize de iletildiği belirtilmiştir.

Söz konusu yazıda, ayrıntılı bilgi için ilgili Ticaret Müşavirliğimiz ([email protected]) ile iletişime geçilebileceği ifade edilmiştir.

 

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası

 

 Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası