Duyurular  »  RF Tataristan Uluslararası Yatırım Şirketinin Talebi
Tataristan Uluslararası Yatırım Şirketi CEO'su Murad Yandiev'in Kazan Başkonsolosluğumuza gönderdiği mektubu verilmekte olup, mektupta özetle aşağıdaki konular yer almaktadır.
Tataristan Uluslararası Yatırım Şirketi, Tataristan Hükümetine bağlı kurumlar ile İslam Kalkınma Bankası ortak finansmanıyla kurulmuş olup, temel hedefleri Tataristan ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ülkeleri arasındaki ekonomik ilişkilere katkıda bulunmaktır.
Ortak yatırım projelerinin hayata geçirilmesi, Rusya Federasyonu'ndan (RF) tarımsal hammadde, ağaç, gübre ve petrokimya ürünlerinin ülkemize ithali ve ülkemizden gıda ürünleri ve inşaat malzemesi gibi (ürünlerin RF'ye ihracı konularında işbirliği yapılmak istenmektedir.
Şirket, İslam Kalkınma Bankası finansmanıyla kurulduğu için sadece İİT ülkeleriyle işbirliği ilişkisine girmekte olup, bu bağlamda Türkiye'yi en önemli ortak olarak algılamakta ve bunun dışında Malezya ve BAE ile de ilişki kurmaktadır.
Tataristan'da yatırım yapmayı öngören Türk firmalarına finansman desteği sağlayarak ortaklık ilişkisi tesis edip, ülkemizden yatırımların sayısının artırılması hedeflenmektedir.
Türkiye'den tahıl ürünleri ithal etmek isteyen firmalara destek verilecek ve bu destek öncelikle Tataristan'ı kapsamakla birlikte sadece Tataristan ile sınırlı olmayacak ve tüm RF için böyle bir destek sağlanabilecektir.
Başta işlenmiş gıda ürünleri ve inşaat malzemesi üreticisi firmalar olmak üzere Tataristan ve RF'ye ihracat yapan firmalara da destek verilebilecektir. 
İhracat ve ithalatta RF'deki gümrük prosedürlerinin asılması, potansiyel satıcı ve alıcıların tespiti gibi konularda yardımcı olunabilecektir.
Yatırımlar konusunda ise ortaklık kurmak koşuluyla finansman desteği verilebilecektir.
Tataristan Uluslararası Yatırım Şirketi icra Kurulu Başkanı Murad Yandiev'in iletişim bilgileri aşağıda sunulmaktadır.
Murad Yandiev
CEO
Tatarstan International Investment Company
Adres: 6 Spartakovskaya Street, Kazan, Tatarstan, 420107, RF
Tel-Fax: +7-843 526 55 08
Web: www.tiic.bz


Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası