Duyurular  »  KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Destek Üst Limitleri & Yurtdışı İş Gezisi Desteği Kapsamında Yapılan Düzenleme

09 Kasım 2022 –

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza iletilen 04.11.2022 tarih ve E-34221550-050.99-11605 sayılı yazıda; Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından yürütülen İşletme Geliştirme Destek Programı'nda değişiklik gerçekleştirildiği, bu kapsamda destek üst limitlerinin yükseltildiği belirtilmektedir. Konuya ilişkin görsel ekte yer almaktadır.

Ayrıca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza iletilen 04.11.2022 tarih ve E-34221550-030.03-11608 sayılı diğer yazıda; KOSGEB tarafından TOBB’ye iletilen yazıya atıfta bulunularak, "İşletme Geliştirme Destek Programı - yurt dışı iş gezisi desteği"nin limit ve uygulamalarında değişiklikler gerçekleştirildiği ifade edilmektedir. Bu kapsamda, İşletme Geliştirme Destek Programı Uygulama Esasları yurt dışı iş gezisi desteği madde-8 (10-h)’de “Aynı şehre, aynı fuar kapsamında ve aynı tarihlerde düzenlenecek yurt dışı iş gezilerinin tek bir gezi olarak düzenlenmesi esastır. TOBB, TESK, TİM ve DEİK’e bağlı birimlerin talepleri bağlı oldukları kuruluş tarafından birleştirilerek, kuruluşun belirleyeceği birimce tek bir gezi düzenlenir” şeklinde düzenleme yapıldığı belirtilmektedir.

Daha detaylı bilgiye https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/6798/isletme-gelistirme-destek-programi linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası

Program

 Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası