Duyurular  »  Almanya/Saarland Eyaletindeki İş ve Yatırım Fırsatları Toplantısı
10 Ekim 2022

Sayın Üyemiz,

Türk-Alman Ticaret Odası’ndan Odamıza iletilen 07.10.2022 tarihli yazıda, Saarland Eyaleti Yatırım Ajansı işbirliğinde 21 Ekim 2022 tarihinde 10:00-11:30 saatleri arasında çevrimiçi “Saarland Eyaletindeki İş ve Yatırım Fırsatları Toplantısı”nın düzenleneceği belirtilmiştir.

Saarland eyaleti, Avrupa’nın sanayi bakımından gelişmiş eyaletlerinden biri olarak, yapay zeka, bilgi-iletişim (ICT), sağlık, otomotiv ve lojistik sektörlerinde önde gelen çalışmalarıyla dikkat çekmektedir.

• Avrupa’nın otomobil fabrikalarının %80´i Saarland`ın 500 kilometrelik çapı içinde yer almakta olup, sadece 18 saat içinde bu eyaletten Avrupa’nın çok büyük bir kısmına teslimat sağlanabilmektedir.

• Endüstri 4.0’ın doğum yeri olarak kabul edilen araştırma merkezi DFKI, Saarland’da yer almakta olup, araştırma enstitüleri ve yerel ICT şirketleriyle eyalet, bu alanda da öncü bir duruşu sergilemektedir.

• Yine sağlık alanında da araştırma enstitüleri bulunan Saarland, e-ticaret’te birinci sınıf konuma sahiptir.

Program kapsamında, Saarland eyaletinin öne çıkan sektörleri, eyalette şirket kurma prosedürleri, vergiler ve yabancı yatırımcıya sağlanan hizmetler hakkında bilgiler paylaşılacaktır.

Toplantıda Almanca dilinde yapılacak konuşmaların Türkçe simultane tercümesi sağlanacaktır.

Söz konusu çevrimiçi toplantıya katılmak isteyen firma temsilcilerinin aşağıdaki bağlantıda yer alan kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir:

Zoom:

https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_6OTJHyjOSYCQO71uEAHrVA

 

Not: Saarland Eyaleti Yatırım Ajansı temsilcileri, toplantı sonrasında birebir görüşmeler için de hazır bulunacaklardır, görüşme talebiniz olması halinde kayıt formunda belirtebilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Derya Araç, Saarland Eyaleti Yatırım Ajansı Temsilcisi

GSM: +90 531 958 83 88,

E-posta: [email protected]

Ek: SaarlandEyaletindeki İş ve Yatırım Fırsatları Toplantısı ProgramıBilginize sunarız.

Saygılarımızla,

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası

 Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası