Duyurular  »  Asya Kalkınma Bankası İş fırsatları Semineri (Webinar) Hakkında

5 Ekim 2021 - 

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza iletilen 05.10.2021 tarihli ve 8902 sayılı yazıda, Asya Kalkınma Bankasının (Asian Development Bank/ADB) dünyanın en önemli bölgesel kalkınma bankaları arasında yer aldığı, 1966 yılında kurulmuş olan ADB'ye şu anda, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 68 ülkenin üye olduğu, bu ülkelerin 49'unun Asya-Pasifik bölgesinde bulunduğu, merkezi Filipinler'in başkenti Manila'da olan bankanın aynı zamanda 31 ülkede ofisinin bulunduğu, ülkemizin, Türk özel sektörüne yeni pazar olanaklarının açılması ve Orta Asya'daki Türk Cumhuriyetlerinin kalkınmasına destek olunması amacıyla, Asya Kalkınma Bankası'na 1991 yılında "donör ülke" statüsü ile üye olduğu, Asya'nın kalkınmakta olan ülkelerinde Asya Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen projelerde 1997 yılından bu yana özellikle inşaat alanında faaliyet gösteren Türk firmalarının Bankanın projelerine malzeme, ürün, hizmet ve danışmanlık sağlayabildiği ve bu kapsamda Asya Kalkınma Bankası'nın ihalelerine teklif verebildiği hususları belirtilmektedir.

17 Eylül 2020 tarihinde TOBB ve Asya Kalkınma Bankası işbirliğinde 1. Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Seminerinin düzenlendiği, bankanın yapısı, faaliyetleri ve enerji ile ulaştırma altyapı sektöründe finanse edilen projelerin ele alındığı bilgisi paylaşılmıştır.

Bu defa, 20 Ekim 2021 Çarşamba günü 10:00-11:45 saatleri arasında çevrimiçi olarak 2. Asya Kalkınma Bankası İş Fırsatları Seminerinin düzenlenmesi planlanmaktadır. Türkçe-İngilizce simultane tercüme hizmeti sağlanacak olan Seminerde, Asya Kalkınma Bankası temsilcileri tarafından katılımcılara yenilebilir enerji ve uygun fiyatlı konut proje imkânları ile Bankanın iş yapma ve tedarik süreçleri hakkında bilgi verilecektir. Seminere katılacak firmalar, Asya Kalkınma Bankası uzmanlarına soru sorma imkânı bulacaktır.

Taslak programı ekte sunulan söz konusu Seminere katılmak isteyen üyelerimizin kayıtlarını (İngilizce olarak) adb.tobb.org.tr adresinden en geç 15 Ekim 2021 Pazartesi günü mesai bitimine kadar tamamlamaları gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası

Ek: ProgramHızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası