Duyurular  »  TOBB Şikago Ticaret Merkezi Hakkında
07 Temmuz 2020 Salı
Sayın Üyemiz,
Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye Ticaret Merkezleri (TTM) şirketlerin yurtdışı pazarlara girişte faydalanabilecekleri ve ihracatın gelişmesine olanak sağlamak amacıyla mağaza/ofis/depo/showroom birimlerini bulunduran ve şirketlere hukuki, mali danışmanlık ve dağıtım ağlarının güçlendirilmesine yönelik hizmetlerin sunulduğu merkezler olduğu bildirilmektedir.
TOBB tarafından, Bakanlık tarafından belirlenen hedef ülkelerde TTM’ler kurulması planlanmaktadır. Bu çerçevede ilk olarak ABD’nin Şikago şehrinin odağa alındığı ifade edilmiştir. Kuruluş çalışmaları tamamlanan TOBB TTM Şikago dünyanın 3. en yoğun hava kargo taşımacılığının yapıldığı O’hare Havaalanı yakınında konumlu, 8100 m2’si depo, ve 1160 m2si ofis alanı olarak toplam 10.300 m2 kapalı alanla, Şikago’daki Türk şirketlere hizmet vereceği belirtilmiştir.
TOBB ve Bakanlık işbirliği ile 2010/6 sayılı tebliğ kapsamında faal olan TOBB TTM Şikago’nun, kullanıcı firmalara ABD’de özel olarak seçilmiş Pazar segmentlerinde katma değerli hizmetler sunan ve sistemsel tüm bileşenlerin tek çatı altında toplandığı bir platform özelliği taşıdığı ve uzman ekibiyle piyasadaki diğer hizmet sağlayıcılara kıyasla belirgin teknik, avantajlı ve iyileştirmeler içeren olanakları toplu olarak sunduğu öne sürülmektedir.
TTM Şikago, öncelikli olarak makine, teçhizat, elektrikli makine, otomotiv yan sanayi, mobilya ürünleri, plastik, kauçuk ve kimyasal ürünler, mermer, çimento ve diğer taşlar, tekstil ve hazır giyim, gıda ürünleri ve diğer hızlı tüketim malları, demir – çelik ve bunlardan eşya, hava taşıtları aksamı ve parçaları, alüminyum ve eşyaları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
Konuyla alakalı TOBB Ticaret Merkezleri ile ilgili olarak dosya ekinde tanıtım sunumu da yer almaktadır. Bu konuda TOBB tarafından bir Webinar toplantısını yapılması da planlanmakta olup, bilgi edinilmesi ve ABD Pazarına ilgi duyan üyelerimizin ekteki formata uygun şekilde [email protected] adresine iletmeleri hususu bilginize sunulur.
saygılarımızla
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası
EK;Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası