Duyurular  »  KOSGEB Destek Programı Hk.

21 Eylül 2022 -

Sayın üyemiz, KOSGEB ve TOBB tarafından odamıza iletilen yazıda;

KOSGEB'e gelen talepler doğrultusunda; programa yapılan başvuru sayısı, dış kaynaklardan sağlanan bütçe kısıtı ve ekonomik gelişmeler göz önünde bulundurularak programın 4. dönem başvuruları için yeni istihdam edilecek personel başına verilen destek tutarı 100 Bin TL'den 125 Bin TL'ye çıkarıldığı bildirilmiştir.

 

İLGİ; 06.09.2022 tarihli E-34221550-045.99-8801 sayılı yazı

İlgide kayıtlı yazı ekinde MKİ Hızlı Destek Programı Uygulama Esaslarında hükmü bulunan “ 180 prim gününden fazla çalışmamış ” ifadesinin “ 30 prim gününden fazla çalışmamış ” olarak değiştirilmesi,

ayrıca 100 bin TL faizsiz ve teminatsız geri ödemeli desteğin 200 bin TL’ye yükseltilmesi talep edilmiştir.

Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı, dış finansman sağlayıcılarla birlikte tasarlanan proje kapsamında yürütülmektedir. İstihdam edilecek personellerde aranacak şartlar proje taraflarıyla birlikte; desteğin hedef kitlesinin öncelikli istihdam ihtiyaçları, bütçe imkanları, genç ve kadın istihdamı öncelikleri gibi parametre ve kıstaslar dikkate alınarak belirlenmiş ve KOSGEB web sayfasında ilan edilmiştir.

Programa yapılan başvuru sayısı, dış kaynaklardan sağlanan bütçe kısıtı ve ekonomik gelişmeler göz önünde bulundurularak programın 4. dönem başvuruları için yeni istihdam edilecek personel başına verilen destek tutarı 125 Bin TL’ye çıkarılmıştır.

 

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi OdasıHızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası