Duyurular  »  İlk Tematik BİGG Çağrısı BİGG Yeşil Büyüme Çağrısı Açılıyor
14 Ekim 2021 -
İklim değişikliği ile mücadele kapsamında, Türkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla BiGG Yeşil Büyüme Çağrısı başvuruları açılmıştır.​
TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı “Teknolojik Ar-Ge ve İnovasyon” içeren projeleri desteklemek adına TÜBİTAK tarafından açılan geri ödemesiz %100 hibe programıdır. 

TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi olarak, 2015 yılından beri bu program kapsamında, 20 ilde 800 kişi girişimcilik eğitimlerimize, 450 girişimci mentörlük desteklerimize katıldı ve 71 ekip iş fikirlerini hayata geçirmek için 11,3 Milyon TL geri ödemesiz hibe desteği almaya hak kazandı. 

TOBB ETÜ, Hacettepe TTM ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğinde gerçekleşecek olan BİGG GARAJ Girişimcilik Destekleme Programı, 200.000 TL'lik TÜBİTAK hibe desteği için yeni dönemde ilk tematik BİGG Çağrısı “BİGG Yeşil Büyüme Çağrısı” başvurularını almaya başlamıştır. 

BİGG GARAJ Programı kapsamında sağlanacak olan teknoloji tabanlı girişimcilik eğitimleri, iş planı oluşturma, proje yazma eğitimleri ile tüm mentorluk destekleri TOBB ETÜ TTO Garaj tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. 

Teknoloji Tabanlı ve İnovasyon içeren projesini gerçekleştirmek ve 200.000 TL geri ödemesiz %100 hibe ile kendi şirketini kurmak isteyen girişimci öğrencilerimiz ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyarız. 

Başvuru ve Detaylı Bilgi için:  https://etugaraj.org/

Tematik Alanlar: 

  • İklim Değişikliği, Çevre ve Biyoçeşitlilik: İklim Değişikliği, Karbon Salımı ve Sera Gazı Emisyonlarının Düzenlenmesi Amacına Katkı Sunacak Çalışmalar 
  • Temiz ve Döngüsel Ekonomi 
  • Temiz, Erişilebilir ve Güvenli Enerji Arzı 
  • Yeşil ve Sürdürülebilir Tarım: Tarladan Sofraya Sürdürülebilir Tarım 
  • Sürdürülebilir Akıllı Ulaşım 

Başvuru Koşulları: 

  • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci veya mezun olmak 
  • Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak 
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamış olma


Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası