Duyurular  »  IPA nın Kırsal Kalkınma Bileşeni Çerçevesinde Proje Başvuru İlanı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin olarak, 8. Başvuru ilanına çıkmış olup, söz konusu çağrı, program kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir.

Proje Çağrısı, rehber, programa başvuru için doldurulması gerekli dokümanlar, finansal destek miktarları ve TKDK İl Koordinatörlükleri iletişim bilgileri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun internet sayfasında yer almaktadır. Program, Afyonkarahisar, Amasya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Malatya, Ordu, Samsun, Şanlıurfa, Sivas, Tokat, Trabzon, Van ve Yozgat illerinde uygulanacaktır.

Projelerin finansal destekleme oranları ise yüzde 50-65 arasında olup, başvuru sahiplerinin eş finansmanı önem taşımaktadır. Bu çerçevede, başvuru sahiplerinin bankadan/tarım kredi kooperatiflerinden kredi alması durumunda, TKDK ile protokol imzalamış bir bankadan/tarım kredi kooperatifinden alması gerekmektedir. TKDK tarafından anlaşma yapılan bankalar ile ilgili bilgiye TKDK web sayfası ve TKDK İl Koordinatörlüklerinden ulaşılabilmektedir.Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası