TUTSO TOGG'a Kavuştu

Tue, 26 Sep 2023
26 Eylül 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'na, yerli ve milli araç TOGG teslim edildi. Oda hizmet aracı olarak envantere kaydedilen aracı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın teslim aldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79. Genel Kurulu’nda yapılan kura çekimi neticesinde 135. sıradan teslim almaya hak kazandığı yerli ve milli ilk elektrikli otomobil TOGG, Turgutlu Ticaret ve Saanayi Odası'na (TUTSO) teslim edildi.
TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı ve TOBB’un da hissedarı olduğu Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen yerli ve milli elektrikli otomobil, TUTSO'da hizmet aracı olarak envantere kaydedildi.
TOGG’u Oda adına teslim alan Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın,“Türkiye'nin ilk elektrikli otomobil fabrikasının kurulmasında etkin rol oynayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun girişimleri ile ülkemizdeki oda ve borsalara TOGG kazandırılması yönündeki çalışmalarda 135. sırayı çekmiştik. Bugünde sıra bizlere ulaştı, yerli ve milli aracımız teslim edildi. Türkiye’nin yerli ve milli ilk elektrikli otomobili TOGG’u teslim almanın gururunu yaşıyoruz. Birlik Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve aracın üretiminde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz" dedi.

TUTSO Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Tue, 26 Sep 2023
25 Eylül 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2023 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.
TUTSO Hizmet Binası üst katında bulunan Elit Restaurant'ta gerçekleştirilen Eylül ayı meclisi, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler’in açılış konuşmasıyla başladı.
2023 yılı Ağustos ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.
2023 yılı Ağustos ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.
Yönetim kurulunun izahatları bölümünde açıklamada bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
İlçemizin kurtuluş günü olan 7 Eylül'ü bir kez daha kutlayan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, "Geçtiğimiz yıl kardeş oda protokolü imzaladığımız Kosova'nın Gilan Ticaret Odası'nı yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ziyaret ettik. Bölgedeki hakkında bilgiler alıp ekonomisini inceledik. Kosova ile tarihi ve kültürel birlikteliğimizin ekonomik bir iş birliğine dönmesi noktasında bu ziyaretler bizim için çok önemliydi. Amacımız her 2 ülke arasında ticareti arttırmak ve yeni pazarlar oluşturmak. Turgutlu'nun sanayisi, tarım ve hayvancılığı hakkında bilgiler verdik. Kosova'daki ziyaretlerinde işletmelerde çok fazla türk markası gördük ve bu da bizi mutlu etti" dedi.

TUTSO Heyeti Kosova'daki Ziyaretlerini Sürdürüyor

Thu, 21 Sep 2023
20 Eylül 2023 -

Kardeş Oda protokolü imzaladığı Gilan Ticaret Odası'nın misafiri olarak Kosova'da bulunan TUTSO heyeti çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunuyor.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın başkanlığındaki TUTSO heyeti, ziyaretler kapsamında 16 bin üyesi bulunan ülkenin güçlü sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Kosova Ticaret Odaları'nı ziyaret etti.
9 Ekim'de ülkemize gelerek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'yla görüşmede bulunacak olan Kosova Ticaret Odaları Yönetim Kurulu Başkanı Lulzim Rafuna, TUTSO Yönetim kurulu başkanı Faruk Aydın'ı da gerçekleştirilecek olan bu ziyarete davet etti.
Ziyarette yer almaktan onur duyacağını belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Kosova Ticaret Odaları Yönetim kurulu başkanı Lulzim Rafuna'yı, ilçede ağırlayıp, bölge ekonomisi hakkında kendilerini bilgilendirmek istediklerini belirtti.
Turgutlu Belediyesi ile Kardeş Şehir protokolü imzalayan, Viti şehrinide ziyaret eden TUTSO heyeti burada Belediye başkan yardımcısı Hasan Aliu ile biraraya gelip ilçe hakkında bilgi aldı.
Tarım ve hayvancılık ağırlıklı ekonomiye sahip olan Viti şehri'ndeki iş insanlarının Gilan Ticaret Odasına bağlı olarak hizmetlerini sürdüklerini belirten, Gilan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tahiri ilçe ekonomisi hakkında bilgiler verdi.
Kardeş Oda protokolü kapsamında, Kosova'da bulunduklarını belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Turgutlu'nun sanayisi, tarım ve hayvancılığı hakkında bilgiler verdi. Kosova'daki ziyaretlerinde işletmelerde çok fazla türk markası gördüklerini belirten başkan Aydın, bunların kendilerine mutluluk verdiğini belirtti.

TUTSO Heyetinden Kosova'daki Kardeş Odaya Ziyaret

Wed, 20 Sep 2023
19 Eylül 2023 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) heyeti,  kardeş oda protokolü imzaladıkları Kosava'nın Gilan şehri Ticaret Odası'nı ziyaret etti.
Geçtiğimiz yıl Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ve Gilan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tahiri'nin imzalarını attığı, iki oda üyelerine daha iyi hizmet vermek ve yeni pazarlar açmayı hedeflenen 'kardeş oda' protokolü sonrasında TUTSO heyeti Kosovaya giderek ziyaretlerde bulundu.
İlk ziyaretini Gilan Ticaret Odası'na gerçekleştiren Başkan Faruk Aydın ve TUTSO heyeti daha sonra ise Gilan belediye başkanı Alban Hyseni’yi ziyaret etti.
Gilan ve bölge hakkında tarihi, ekonomik ve kültürel bilgilerin verildiği ziyarette, Başkan Aydın'da Turgutlu ve bölge ekonomisi hakkında bilgiler verip, başkan başkanı Alban Hyseni’yi Turgutlu'da misafir etmek istediklerini belirtti.
Gilan Ticaret Odası Yönetim Kurulu ile TUTSO Yönetim Kurulu bir araya gelip, iki ülke arasında yapılabilecek ticari faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Gilan ticaret odası başkanı İbrahim Tahiri ziyaretimizden duyduğu menuniyeti dile getirdi.
TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, "Geçtiğimiz yıl Gilan Ticaret Odası tarafından odamızla kardeş oda olma yönünde talep gelmişti. Kosova ile tarihi ve kültürel birlikteliğimizin ekonomik bir iş birliğine dönmesi noktasında bu talep bizleri memnun etmişti. Bu kapsamda Gilan Ticaret ODası heyetini ilçemizde ağırlamış, kardeş oda protokolü imzalamış ve ilçemizin önemli sanayi kuruluşları ile esnaflarını ziyaret etmiştik. Bugünde TUTSO olarak biz Kosova'ya gelip çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Amacımız her 2 ülke arasında ticareti arttırmak ve yeni pazarlar oluşturmak" dedi.

Başkan Aydın\'dan Gaziler Günü Mesajı

Tue, 19 Sep 2023
19 Eylül 2023 -
Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.
 
Kahraman gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verildiği günün yıl dönümünü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.
 
Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
 
Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olduğu inancıyla, Devletimizin tüm kurum-kuruluşları ve imkânlarının yanlarında olduğunu bir kez daha ifade ediyorum.
 
Milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Malazgirt’te, Miryokefalon’da, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Güneydoğu Anadolu bölgemiz başta olmak üzere 30 yılı aşkın bir süredir terör örgütlerine karşı ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde de tüm Türkiye’de verilen mücadeleyi iyi anlatmalı, bu aziz vatan uğrunda gösterilen fedakârlığı öğretmeliyiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

YALIN VE YAPAY ZEKA İLE AKILLI ÜRETİM UYGULAMALARI PANELİ

Tue, 19 Sep 2023
19 Eylül 2023

Sayın Üyemiz, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi tarafından odamıza iletilen yazıda 19 Eylül 2023 tarihinde Yalın Ve Yapay Zeka İle Akıllı Üretim Uygulamaları konusunda panel verileceği bildirilmektedir.

YALIN VE YAPAY ZEKA İLE AKILLI ÜRETİM UYGULAMALARI PANELİ

Tarih: 19 Eylül 2023 – Saat : 14.00 – 17.00 de, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda, Dr. Hikmet Maraşlı ve Hatice İğde’nin katılımıyla konferans düzenlenecek.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası

 

Ahilik Haftası kutlu olsun

Tue, 19 Sep 2023
18 Eylül 2023 -

“Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir.
Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir”
Ahi Evran-ı Veli
Yüzyıllardır süregelen dayanışma ruhunun temsilcisi olan esnafımızın Ahilik Haftası kutlu olsun.

Bülent Daşkan'dan Başkan Aydın'a Ziyaret

Tue, 19 Sep 2023
14  Eylül 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
Turgutluspor eski başkanlarımızdan Bülent Daşkan, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçisine teşekkür etti.


Turgutlu Devlet Hastanesinden Başkan Aydın'a Ziyaret

Tue, 19 Sep 2023
13 Eylül 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
urgutlu Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mahmut Ali Osman ERYILMAZ ve hastanede göreve yeni başlayan Kardiyoloji Uzm.Ozan SAKARYA,  Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçisine teşekkür etti.

M. Serhat Orhan'dan Başkan Aydın'a Ziyaret

Tue, 19 Sep 2023
11 Eylül 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
Turgutlu Belediyesi eski başkanlarından ve TUTSO üyesi M. Serhat Orhan, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçisine teşekkür etti.

<< Geri   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123  İleri >>