TUTSO Başkanı Aydın, Turgutlu OSB Müteşebbis Heyet Toplantısına Katıldı

Fri, 27 Jan 2023
27 Ocak 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi'nin müteşebbis heyet toplantısına katıldı.
Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi'nin geçtiğimiz gün yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı sonrasında, müteşebbis heyet Manisa Vali Yardımcısı Nihat Kaynar başkanlığında Turgutlu Belediyesi şehir meclisi salonunda toplandı.
Yapılan toplantıda görev dağılımı yapılırken, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Hasan Yaman ve Barış Erbaş ile birlikte OSB Üst Kurul temsilciliğine seçildi.
Turgutlu OSB'nin görev dağılımı ise şu şekilde oldu;
Müteşebbis heyet; Nihat Kaynar, Çetin Akın, Bilgehan Demirdöver, Elif Nahide Akduman, Hamiz Özer, Kemal Şahin, A. Kirami Kılınç, Mustafa Dinçdibek, Narin Balkan, Saffet Eygi, Türker Ahtıkalmaz, Hüseyin Maliz, Barış Erbaş, Hasan Eryaman ve Faruk Aydın.
Yönetim Kurulu; Hami Özer, Hüseyin Maliz, Bilgehan Demirdöver, Elif Nahide Akduman ve Mustafa Tunçdibek.
Denetim Kurulu; Narin Baklan, A. Kirami Kılınç
OSB Üst Kurul temsilcileri; Faruk Aydın, Hasan Yaman, Barış Erbaş.

TUTSO Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Thu, 26 Jan 2023

26 Ocak 2023 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2023 yılı Ocak ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

TUTSO Hizmet Binası’nda bulunan Elit Restoranda yemekli olarak gerçekleştirilen yeni yılın ilk meclisi, TUTSO Meclis Başkan Vekili Tamer Çalış başkanlığında gerçekleştirildi.

2022 yılı Aralık ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

2022 yılı Aralık ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.

Yönetim kurulunun izahatları bölümünde açıklamada bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2022 yılında yapmış olduğu çalışmalarla Turgutlu’ya değer kattığını, 2023 yılı ve önümüzdeki yıllarda da bu değerin giderek artmaya devam edeceğini belirten Başkan Aydın, “İlçemizdeki kurum ve kuruluşlarla sağladığımız koordineli çalışmalar ile hem üyelerimizin yaşanan sıkıntılarına çözüm sağlıyor, hem de Turgutlu’muzda güzel çalışmalara imza atıyoruz. TOBB tarafından ilçemize güzel bir anaokulunu 2023 yılında kazandıracağız. Hizmet binamızda tadilat çalışmalarına başladık ve kısa süre içerisinde tamamlanması hedefliyoruz.  Yapılan tadilat ile birlikte hem üyelerimizin, hem de diğer kurumların kullanabileceği yeni bölümleri odamıza kazandıracağız” dedi.

Başkan Aydın, ayrıca gerçekleştirilen Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi olağanüstü genel kurulu’nun ilçemize ve sanayicilere hayırlı olmasını dileyip, göreve seçilen iş insanlarını tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Tuğgeneral Zafer Tombul'dan, Başkan Aydın'a İadei Ziyaret

Wed, 25 Jan 2023
24 Ocak 2023 -
Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'a iadei ziyarette bulundu.
    Manisa İl Jandarma Komutanlığı görevine atanan Tuğgeneral Zafer Tombul, kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'a iade-i ziyarette bulundu.
    Ziyarette Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer'de yer aldı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, Tuğgeneral Tombul'a teşekkür etti.

Şekerbank'tan Başkan Aydın'a Ziyaret

Wed, 25 Jan 2023
24 Ocak 2023
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı, Şekerbank yöneticileri ziyaret etti.
Şekerbank Turgutlu Şube Müdürü Oktay Turhan ile Müdür Yardımcısı Berivan Güdem, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

TUTSO Başkanı Faruk Aydın Ziyaretçilerini Ağırladı

Tue, 17 Jan 2023
17 Ocak 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
Kuveyt Türk Turgutlu Şube Müdürü Ahmet Akyolun, Yönetmen Cem Eskerin ile Senem Aka Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Güner, İngilizce Öğretmeni Mehmet Aydemir, İhsan Erturgut Ortaokulu Müüdürü Kadir Karabacak ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ümit Cambaz, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

Başkan Aydın, yeni yılın ilk ziyaretçilerini ağırladı

Mon, 02 Jan 2023
02 Ocak 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'a, Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden ziyaret.
Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Okul müdürü Safa Karpat, Müdür başyardımcısı Mehmet Murat Güler ve Turgutlulu Gazeteci Tuncel Yılmaz yeni yılın ilk çalışma gününde, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyarette Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Okul müdürü Safa Karpat tarafından, başkan Aydın'a okul tarafından bastırılıp dağıtılan 2023 yılı takvimi hediye edildi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

Başkan Aydın\'dan Yeni Yıl Mesajı

Sat, 31 Dec 2022
31 Aralık 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, 2023’ün tüm dünyaya barış, huzur, sağlık ve refah getirmesini diledi. ​
2023 yılının Türkiye ve Turgutlu için her alanda başarı yılı olmasını dilediklerini belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın "Biten bir yılın ardından, umutların ve beklentilerin yenilendiği bir yıla giriyoruz. Daha iyiye ulaşmak için her yeni yıl, yeni başlangıçlara daha umutla baktığımız yeni bir fırsat penceresi olarak aralanır. Umut ederiz ki, yeni yılda her alanda ve her anlamda milletçe sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik içerisinde yeni başarılara imza atarız ve 2023 başarı yılı olur" dedi.
2023 yılı, Cumhuriyetimizin 100. yılında, üretim, istihdam, yatırım ve ihracata devam ederek, kararlı bir şekilde ilerlemeyi sürdüreceğiz sözleri ile açıklamasını sürdüren başkan Aydın, "Bilindiği gibi iş dünyasının istediği tek şey istikrardır.  İş dünyası olarak, sorunlarımız olduğu gibi, büyük umutlarımız ve hedeflerimiz bulunmakta. Olumsuzluklar, geleceğe umutla ve güvenle bakmamızı engellemeyecektir.  Biz sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Odamız, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada ufkun ötesini görerek yeni projeler üretmeye devam edecektir. Başta üyelerimiz, Turgutlu halkı olmak üzere tüm dünya halklarının yeni yılını kutlar, 2023 yılının  ülkemize ve tüm dünyaya fazla sevgi, daha fazla barış, huzur ve refah getirmesi temenni ederiz” dedi.

TUTSO Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Tue, 27 Dec 2022

27 Aralık 2022 -

TUTSO’nun 2023 Yılı Bütçesi 6 milyon 400 Bin Lira Oldu

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2022 yılı Aralık ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

TUTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen 2022 yılının son meclisi, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler’in açılış konuşmasıyla başladı.

2022 yılı Kasım  ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

2022 yılı Kasım ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.

2023 yılı tahmini bütçesi görüşüldü.

TUTSO Genel Sekreteri Nevzat Avcı tarafından 2023 yılı tahmini gelir ve gider bütçesi kalem kalem okundu ve oylandı.

Denk bütçe olarak açıklanan 2023 yılı bütçesi 6 milyon 400 bin lira gelir ve gider olarak oy birliği ile kabul edildi.

Yönetim kurulunun izahatları bölümünde açıklamada bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Başkan Aydın “TUTSO’ya Arabulucuk ve Tahkim Merkezi Kazandıracağız”

Yeni yılın ülkemize, ilçemize ve üyelerimize hayırlı, bol kazançlı ve sağlıklı günler getirmesi temennisi ile konuşmasına başlayan Başkan Aydın, “TOBB’ dan gelen destekle beraber TUTSO hizmet binamızda tadilat çalışmalarına başladık. Yapacağımız tadilat ile beraber giriş kattan başlayıp, başkanlık katımızı da yeniden dizayn edeceğiz. Tadilatla birlikte bir özürlü tuvaleti, kuracağımız arabuluculuk ve tahkim merkezi için odalar yapacağız.  Ayrıca arşiv alanımızı da yenileyeceğiz. Yaklaşık 3 ay sürecek çalışmalar sonucunda daha kullanışlı ve görsel olarak daha güzel bir bina ortaya çıkacağına inanıyoruz” dedi.

Aydın, “İlçemize TOBB Destekli Bir Anaokulu Kazandırdık”

TOBB tarafından Ergenekon mahallesine 8 derslikli modern bir anaokulunun yapımının devam ettiğini belirten Başkan Aydın, “TOBB destekleri ile yine ilçemize bir anaokulu kazandırıyoruz. Ergenekon Mahallesinde yapılan anaokulunun 2023 yılında eğitim ve öğretime açılması için çalışmalar devam ediyor. Buradan desteklerinden dolayı TOBB başkanımız sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. TOBB anaokulu ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Aydın, “Bütçemiz odamıza ve üyelerimize hayırlı olsun”

2023 yılı bütçesinin 6 milyon 400 bin lira gelir ve gider olarak denk bütçe olarak hazırladıklarını belirten başkan Aydın “Geçen yıl bütçemize yaklaşık %55 lik bir artış öngördük. Bütçe ve aidat tarifelerimiz brüt asgari ücrete endeksli olduğu için bu rakamları dikkate alarak tarifelerimizi oluşturduk. Bütçemizin odamıza ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Aydın “Gelir Vergisi Dilimlerinin Güncellenmesini Bekliyoruz”

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Asgari Ücretin 8 bin 506 lira açıklandığını belirten Başkan Aydın, “Yapılan zam oranının çalışanlarımızı rahatlatacak olmasından son derece memnuniyet duymaktayız. Sürdürülebilir bir üretim ve iş barışının istikrarı açısından, sanayicimiz 2023 yılında inanıyorum ki çalışanlarıyla birlikte gereken sorumluluğu gösterecektir. Bütün bunlar dikkate alınarak açıklanan asgari ücret, toplumumuza hayırlı olsun. Bununla birlikte İş dünyası olarak beklentimiz Gelir Vergisi dilimlerinde güncellemenin olması, asgari ücretteki artış oranında vergi dilimlerinde artışın gerçekleştirilmesi ve işverenlerimizi de rahatlatacak bazı ek düzenlemelerle sistemin sürdürebilirliğinin sağlanacağını düşünüyoruz” dedi.

Slovenya Fahri Konsolosu'ndan TUTSO'ya Ziyaret

Mon, 19 Dec 2022
19 Aralık 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı, Slovenya Fahri Konsolosu ziyaret etti.
Slovenya Fahri Konsolosu Dr. Mazhar İzmirlioğlu, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası üyeleriyle yapılabilecek, işbirlikleriyle ilgili olarak görüşmelerde bulunuldu.
TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler'inde yer aldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, ‘TOBB Anaokulu’nu Turgutlumuza Kazandırdık’

Mon, 19 Dec 2022

19 Aralık 2022 -

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Manisa'nın Turgutlu ilçesine kazandırılan 8 derslikli modern anaokulu çalışmaları hızla ilerliyor.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Meclis Başkanı Yavuz Semizler ile Yönetim Kurulu üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan 'Ulusal Eğitime Katkı Protokolü' kapsamında Ergenekon Mahallesinde yapımı devam eden Anaokulu inşaatını inceledi.

Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve Şube Müdürü Muhammed İnan Yamlı'dan okul alanında bilgi alan Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, anaokulunun en kısa zamanda bitirilerek ilçemize kazandırılacağını bildirdi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun 81 İl’de 81 okul projesi kapsamında 154 ilçede 154 yeni okul için harekete geçildiğini ve bunlardan birinin Turgutlu'ya kazandırıldığını belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, "Rifat Hisarcıklıoğlu başkanımızın projesiyle ilgili olarak kendisinden Turgutlu'ya da bir okul yapılmasını rica ettik. Sayın başkanımızda bizlere söz verdi. Bu sözüde gerçekleştirdi. Proje ilk açıklandığında bizler ilçemize mesleki lise kazandırılmasını istemiştik ama Milli Eğitim Bakanlığı'mızın okul öncesi eğitim merkezlerinin yaygınlaştırılması projesi kapsamında Turgutlu'muza çok güzel bir anaokulu kazandırdık. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Bizim amacımızda Turgutlu'ya hizmet etmek, eğitime hizmet etmek. Bizim asli görevlerimiz eğitime, sağlığa, emniyete destek vermek. Turgutlu'ya sahip çıkıyoruz. İnşallah nice okullar Turgutlu'ya el birliği ile kazandırırız. TUTSO ne iş yapıyor diyen arkadaşlarımızın bu yapılan projeleri takip etmelerinde fayda olduğuna inanıyorum" dedi.

 

<< Geri   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114  İleri >>