TUTSO Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Mon, 26 Sep 2022

26 Eylül 2022 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2022 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

TUTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Eylül ayı olağan meclisi, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler'in açılış konuşmasıyla başladı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

2022 yılı Ağustos ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

2022 yılı Ağustos ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.

Aydın "Odamızın tadilatı için TOBB'den Odamıza 1 milyon 380 bin lira geldi"

Bir diğer gündem maddesi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nden (TOBB), 5 yıl tadilat ve tamirat için ödenek alınmayacağının taahhütü görüşüldü ve oybirliği kabul edildi.

Gündem maddesi ile ilgili olarak söz alan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, "Odamızın girişi çok iç açıcı değildi, bizlerde bu konuyla ilgili olarak çalışmaya başladık. Bu süreçte TOBB'un Ticaret ve Sanayi Odaları ile Borsalar Başkanı odamızı ziyaret etti. Kendisine konuyu aktardık. Bize destek olmalarını istedik. TOBB Başkanımız Rifat Hisarciklioğlu'na da konuyu ilettik. Onlarda bize 1 milyon 380 bin lira odamızın tadilat ve bakımı için para gönderdiler. Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası, çok büyük bir ivme kazandı. İnşallah odamızın girişinden, 2'nci katına kadar güzel bir yenileme çalışması yapacağız" dedi.

70 Üniversite Öğrencisine Burs

Gündemin diğer maddesi, üniversite öğrencilerine verilen burs sayısı ve ödeneğin yükseltilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Yapılan açıklamada 8 ay boyunca verilen bursun 70 öğrenciye ve aylık 400 liraya yükseltildiği belirtildi.

Yönetim kurulunun izahatları bölümünde açıklamada bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Aydın "Odamızı Turgutlu'ya yakışır bir şekilde hep beraber yönettik"

Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan seçimlerin tüm oda üyelerine ve ilçeye hayırlı olmasını dileyen Başkan Aydın, "siz değerli meclis üyelerimizle birlikte burada 4 yıl hizmette bulunduk. Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak gerçekten güzel işlere imza attık. Turgutlu, hem Türkiye, hemde bölgesel olarak çok büyük ivme ve itibar kazandı. Bürokrasi ile çok iyi iç içe çalıştık, herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Valilerimizi, kaymakamlarımızı, Jandarma komutanlarımızı, emniyet müdürlerimizi, siyasi parti grup başkanvekillerimizi, hatta bakanlarımıza kadar bir çok ismi burada ağırladık. Odamızı Turgutlu'ya yakışır bir şekilde hep beraber yönettik" dedi.

Aydın "Odamızı kendi gelirini sağlayan bir oda haline getirdik"

Göreve geldikleri günden beri odanın daha iyi yerlere gelmesi için çalıştıklarını belirten başkan Aydın, "Biz yönetim kuruluna gelmeden önce odamızın 25 kuruş geliri yoktu. Biz ne yaptık 1 yıl içerisinde 450 bin lira gelir yarattık. Güneş enerjisi, restoran ve market ile odamıza gelir sağladık. Turgutlu'da KOSGEB destekli 150 firma açılmasına vesile olduk. Turgutlu Ticaret ve Sanayi odası meclisi ve yönetimi olarak üyelerimizi ve iş dünyamızı temsil ediyor, bütün sıkıntılarını ilgili mercilere aktarıyoruz" dedi.

Aydın "Amaç hizmet etmek"

Başkan Aydın "TUTSO yönetim kurulu olarak, siz değerli meclis üyelerimizin aldığı kararları hayata geçirmek için çalıştık. Sizlerden aldığımız güçle güzel çalışmalara imza attık. Bu sene 15 meslek grubumuzda yer alan üyelerimizle toplantılar düzenledik ve bunların devam etmesi istiyoruz. Biz sizden aldığımız güçle bugüne kadar yaptığımız işleri gerçekleştirdik. Buradan 25 kuruş hak huzur almadan, işimizden, aşımızdan zaman ayırarak burada hizmet ettik. Amaç budur, amaç hizmet etmektir. 4 yıl içinde yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ın konuşması sonrasında dilek ve temennilerde açıklamada bulunan Meclis başkanı Yavuz Semizler "siz değerli meclis üyelerimize, hem kendi meslek grubunuza hemde odamıza yapmış olduğunuz katkılardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hepimizin odamıza ve Turgutlu'muza katkısı var. Yönetim kurulu başkanımız Faruk Aydın'ın sürekli dediği gibi ben değil, biz varız. Geçtiğimiz 4 yıl içerisinde güzel çalışmalara imza attık, beraber çalıştık" dedi.

Yapılan konuşmalar sonrasında, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası meclisinde 2018 - 2022 yılları arasında görev yapan meclis üyelerine, Meclis Başkanı Yavuz Semizler ve Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın tarafından teşekkür belgesi verildi.

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, İzmir Ege Medya Platformu Üyelerini Ağırladı

Fri, 16 Sep 2022

16 Eylül 2022 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Ege Bölgesinde görevli gazeteci ve köşe yazarlarından oluşan Ege Medya Platformu üyelerini konuk etti.

İzmir Ege Medya Platformu Başkanı Ahmet Kaplan ile İzmir ve Manisa’da görev yapan gazeteci ve köşe yazarlarından oluşan heyet, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda ağırlayan yönetim kurulu başkanı Faruk Aydın, TUTSO, Turgutlu ve çevresi hakkında bilgiler paylaştı.

Kahvaltılı olarak organize edilen etkinlikte, İzmir Ege Medya Platformu Başkanı Ahmet Kaplan “İzmir’den Egeye doğru, bölgesel nitelikle Uşak, Manisa, Aydın, Denizli, Afyon, Balıkesir, Muğla gibi illerden arkadaşlarımızla bir araya gelerek yeni bir oluşum ortaya çıktı. Bu model hakikatten Türkiye’de örnek bir model,  bölgesel bir oluşum haline geldik. Ege Bölgesinden 100’ü aşkın gazeteci grubumuzda şuan. Mesleki reflekslerle bir araya geldiğimiz oluşum. Bu şekilde yapmış olduğumuz toplantılarda haber kaynaklarımızla bir araya geliyoruz. Sektörlerde, siyasette, çeşitli alanlarda neler oluyor, neler bitiyor buna dair sahada gazetecilik yapıyoruz aynı zamanda. Şehirlerinde ekonomileriyle ilgili olarak gelişmeleri, bugün burada olduğu gibi yerinde görme ve dinleme imkanıda elde etmiş oluyoruz. Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu başkanımız, aynı zamanda TARİŞ Pamuk Birliği Yönetim Kurulu Başkanıda kendilerine bizi burada misafir ettikleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

İzmir Ege Medya Platformu üyeleriyle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın 15 meslek grubunda 2 bin 600 üyesine hizmet veren bir kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olduğunu bildirdi.

Göreve geldikleri günden bugüne üyelerin sorunlarını gidermek, bölgenin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak, hizmet yapılarını daha kaliteli bir hale getirerek güçlendirmek için çalışmalar yürüttüklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, TUTSO’nun eğitim, sağlık ve emniyet gibi birçok konuda destek sağladığı açıkladı.

Aydın, “Odamız kalite yönetim sistemi belgesi, müşteri memnuniyet sistemi belgesi ve akreditasyon  belgesine sahip yani uluslararası arenada kaliteden ödün vermeden uluslararası standartlara uygun hizmet veren bir oda. Bu hususta  bir çok kriterden her yıl denetlenen odamız kaliteden ödün vermeden hizmetlerini yürütmeye devam ediyor. Yine ilçemizde ekonomik yapının gelişmesi için projeler yürütüyoruz, hizmet binamızın üzerine güneş enerji sisteminden yararlanarak elektrik enerjisi üretmeye başladık makine ve gıda sanayimizin gelişimi için projeler yürütüyoruz. Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin yönetimine girdik. Mesleki eğitim çalışmalarına ve nitelikli eleman sorununa lokalde çözüm bulmaya çalışıyoruz, Bunun için ilçemizdeki tüm meslek liselerimiz ve çıraklık eğitim merkezimizle ,meslek yüksekokulumuz ve teknoloji fakültemiz ile ortaklaşa çalışmalar içerisindeyiz. Salihli Ticaret ve Sanayi Odamızla ortaklaşa mesleki eğitim projemizi yürütüyoruz. Yine ilçemizde ARGE ve inovasyon kapasitemizin artması için ilçemize TEKMER kazandırmak ve Ahmetli ilçemize organize sanayi bölgesi kurmak istiyoruz. Üyelerimizin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için eğitim çalışmaları ve güncel gelişmeleri aktarmak üzere seminer ve bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Üyelerimizin KOSGEB, Zafer Kalkınma Ajansı gibi kaynaklardan daha etkin bir şekilde faydalanması için danışmanlık ve yönlendirme faaliyetleri yürütüyoruz.

Odamızın Hizmet kapasitesini artırmak Turgutlu halkına lokalde hizmet vermek için çalışmalar yürüttük özellikle sigortacılık işlemleri ,dijital ehliyet ,ihracat evraklarının tasdiki ,iş makinesi tescil işlemleri ,K belgesi işlemleri, Kapasite Raporu, Bilirkişi ve Eksper işlemleri  kosgeb ve iş kur işlemlerinin odamızdan yapılarak üyelerimize tek merkezden hızlı ve kaliteli hizmet vermeye çalışıyoruz. Yine Odamız Bünyesinde Arabuluculuk ve Tahkim Merkezi ile İhracat Destek Ofisi kurmak için çalışmalarımıza başladık. Dijital dönüşüm çağında oda hizmetlerimizi dijitalleştirmek sureti ile çağa ayak uydurarak birçok hizmetimizi online olarak vermeye başladık. Geçtiğimiz aylarda tüm meslek gruplarımızı toplayarak sorunlarını ve taleplerini dinledik. Üyelerimizin en çok yakındıkları sorunların başında enerji maliyetleri ve finansmana erişim konuları gelmekte. Özellikle elektrik firmalarının fiyat artışları ve buna bağlı olarak tek taraflı sözleşme feshileri ve yeni sözleşme öncesi üyelerimizden teminat artırmalarını talep etmeleri konusunda üyelerimiz şikayetçi. İlçemiz önemli bir Ticaret ve Sanayi merkezi olmakla birlikte Gediz Havası üzerinde yer alması nedeni ile verimli topraklara sahip bir ilçe bu nedenle önemli gelir kaynaklarından biriside tarım ve hayvancılık özellikle sultaniye üzüm pamuk ve domates, salatalık öncelikli olmak üzere birçok tarımsal ürün  ve son dönelerde başta erik kiraz olmak üzere meyvecilik ilçemizin önemli gelir kaynaklarından” dedi.

Başkan Aydın, konuşması sonrasında gazetecilerden gelen soruları cevapladı.

Pınar Et'ten Başkan Aydın'a Ziyaret

Thu, 15 Sep 2022
15 Eylül 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'a, Pınar Et yetkilisinden ziyaret.
Pınar Et Alım Müdürü Demir Alp Kaya, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçisine teşekkür etti.

TUTSO'dan, Turgutlu Adalet Komisyonu Başkanı Küçükekiz'e Hayırlı Olsun Ziyareti

Mon, 12 Sep 2022
12 Eylül 2022 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), Turgutlu Adalet Komisyonu Başkanı Süleyman Küçükekiz'leri ziyaret etti.
Turgutlu Adalet Komisyonu Başkanı Süleyman Küçükekiz'e, hayırlı olsun ziyaretinde bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Başkan Küçükekiz'e çiçek ve hediye takdim etti.
Adalet Komisyonu Başkanı Süleyman Küçükekiz'e yeni görevinde başarılan dileyen ve hayırlı olmasını temenni eden TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın her zaman yanlarında olduklarını belirtti.
Başkan Aydın'ın ziyaretinde, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler, Yönetim Kurulu Muhasip üyesi M. Fatih Akkaynak ile oda genel sekreteri Nevzat Avcı eşlik etti.
Turgutlu Adalet Sarayı'nda gerçekleştirilen ziyaret öncesinde TUTSO heyeti Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer'i de ziyaret etti.

Zafer Kalkına Ajansı Yetkililerinden Başkan Aydın'a Ziyaret

Mon, 12 Sep 2022
12 Eylül 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'a, Zafer Kalkınma Ajansı yetkililerinden ziyaret.
Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli Oğuz, Manisa YDO Koordinatörü Cansu Uyar ve Manisa YDO uzmanı Mustafa Coşkun, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

Başkan Aydın, HFTMTAL'da Eğitimcileri Ziyaret Etti

Mon, 12 Sep 2022
12 Eylül 2022 -
TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının açılışı nedeniyle okulda düzenlenen törene katıldı ve eğitimcilerin yeni dönemini kutladı.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Faruk Aydın, Protokol Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yeni eğitim öğretim yılının başlaması sebebiyle okulda öğretmenlere hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Ziyaretin ardından İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Makine Mühendisliği (İngilizce) bölümüne yerleşen öğrenci Ömer Doğan'a hediyesini takdim edip başarılar diledi.

Muhammed Buğrahan Yıldırım'dan Başkan Aydın'a Ziyaret

Mon, 12 Sep 2022
09 Eylül 2022
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
Turgutlu Siemens Yetkili Bayi işletmecisi Muhammed Buğrahan Yıldırım, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçisine teşekkür etti.

Başkan Aydın'a Halkbank'tan Ziyaret

Mon, 12 Sep 2022
09 Eylül 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı, Halkbank yöneticileri ziyaret etti.
Halkbank Şube Müdürü Yavuz Gürcan ile Yönetmen Kader Kalaçay Reis, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

TUTSO'dan, Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya'ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Wed, 07 Sep 2022
07 Eylül 2022 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), Turgutlu Kaymakamlığına atanan Selami Kapankaya'yı ziyaret etti.
Turgutlu Kaymakamı olarak atanan Selami Kapankaya'ya, hayırlı olsun ziyaretinde bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Kaymakam Kapankaya'ya çiçek ve hediye takdim etti.
Kaymakam Selami Kapankaya'ya yeni görevinde başarılan dileyen ve hayırlı olmasını temenni eden TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın her zaman yanlarında olduklarını belirtti.
Başkan Aydın'ın ziyaretinde, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler, TUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nazım Balyapan, Yönetim Kurulu Muhasip üyesi M. Fatih Akkaynak, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İlhan Demirel ile oda genel sekreteri Nevzat Avcı eşlik etti.

Başkan Aydın\'dan, 7 Eylül Turgutlu\'nun Kurtuluş Günü Mesajı

Tue, 06 Sep 2022
07 Eylül 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, 7 Eylül Turgutlu'nun Kurtuluş Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ülkemizin bağımsızlığı, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğruna girişilen bu mücadelede askerlerimizin ve halkımızın kahramanlıklarının hafızalarımızdan silinmeyeceğini belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, "onların azmi, kararlılığı ve cesareti sayesinde bizler bugün bağımsızlığın gururunu yaşıyoruz" dedi.
Aydın "Şanlı tarihimiz, Milletimizin bağımsız yaşama tutkusu ile varlığını sürdürmek için yaptığı inanılması güç mücadelelere ve savaşlara sahne olmuş nice kahramanlık destanları ile doludur. Bu yıl 100'üncü sevinç, gurur ve coşku ile kutlamanın mutluluğunu yaşadığımız Turgutlu'muzun düşman işgalinden kurtuluşu da bu bağımsız yaşama ülküsünün bir zaferidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bugünlere gelmesinde en büyük paya sahip olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz. Bundan 100 yıl önce şanlı bayrağımıza kanının rengini veren, hakkı ödenemez Türk Milletinin ölümsüz zaferlerini kanları ile tarihe yazan aziz şehitlerimizi daima hatırlamak, kahramanlarımıza ebedi şükran borcumuzu ifade etmek ve gelecek nesillere anlatmak hepimizin başta gelen görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle Turgutlu'muzun düşman işgalinden kurtuluş günü olan 7 Eylül kutlu olsun" dedi.
<< Geri   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109  İleri >>