TUTSO Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Mon, 25 Oct 2021
25 Ekim 2021 - 
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2021 yılının Ekim ayı olağan meclis toplantısı Koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uygun bir şekilde gerçekleştirildi.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen Ekim ayı olağan meclisi, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler’in açılış konuşmasıyla başladı.
Mecliste 2021 yılı Eylül ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.
2021 Yılı Eylül ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.
Toplantıda TOBB Manisa İl Oda-Borsa Akademik Danışmanı, MCBÜ Salihli İİBF Dekanı Prof. Dr. Mahmut Karğın tarafından yaşanan gelişmelerle ilgili olarak meclis üyeleri bilgilendirilirken, yapılacak olan çalışmalar ve ticaretin önündeki süreçlerle ilgili olarak bilgiler verildi.
Yönetim kurulunun izahatları bölümünde TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Konuşmasına Prof. Dr. Mahmut Karğın'a teşekkür ederek başlayan TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, "Celal Bayar Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler dekanı, aynı zamanda TOBB Akademik Danışmanı çok değerli hocamız Profesör Doktor Mahmut Karğın bugün bizlere ekonomik gidişat hakkında detaylı bilgi verdiler. Değerli hocamıza bizimle paylaştığı bilgiler için teşekkür ediyorum" dedi.
Aydın, "Temennimiz Finansal İstikrarın Tesis Edileceği Ortama En Kısa Sürede Kavuşmaktır"
Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı sonrası hem uzun vadeli faizlerin hem de döviz kurlarının artması reel sektörü tedirgin ettiğini belirten Başkan Aydın "Temennimiz piyasadaki faizlerin ve enflasyonun düşeceği, finansal istikrarın tesis edileceği ortama en kısa sürede kavuşmaktır. İş dünyamız için istikrarlı bir yatırım ortamı tesisi her şeyden önemli bir duruma gelmiştir" dedi.
Aydın, "Teknoloji Fakültesi içerisinde TEKMER'i Kurmak İçin Çalışmalarımıza Devam Ediyoruz" 
Ülkemizin gelişimi için yüksek katma değerler üretmenin önemine değinen başkan Aydın, bu hususta yenilikçi bir eğitim sistemi ve araştırma ve geliştirmeye önem verilmesi gerektiğini belirterek "Son yıllarda bu gelişimi tetikleyen TEKNOFEST yarışması ülkemiz için önemli bir yapı taşı olmuş durumda bu yarışmayı düzenleyen ekibi tebrik ediyorum. MCBÜ Teknoloji Fakültesi öğrencilerimizden oluşan Kaygusuz ekibi TEKNOFEST 2021'de TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında sabit kanatlı İHA kategorisinde TUSAŞ özel ödülü ve birincilik performans ödülü kazandılar. Kendilerini ve proje ekibinin başında bulunan Özgür Solmaz hocamız başta olmak üzere dekanımızı, rektörümüzü ve projede yer alan öğrencilerimizi buradan bir kez daha buradan tebrik ediyorum.  Projelerinin gerçekleşmesi noktasında odamızdan da destek alan ekibi geçtiğimiz günlerde başarılarından dolayı da ödüllendirdik; umudumuz bu tür başarıların artarak devam etmesi. Aynı zamanda Teknoloji fakültesi içerisinde TEKMER yani teknoloji geliştirme merkezi kurmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
Aydın, "URGE Projesi Çalışmalarına Başladık"
Turgutlu'nun ihracat potansiyelini artırmak için URGE (uluslararası rekabetin geliştirilmesi) noktasında proje çalışmalarına başladıklarını bildiren başkan Aydın, "Metal ve makine sanayi özelinde gerçekleşecek projemiz kapsamında katılımcı üyelerimizin öncelikle ihtiyaç analizleri gerçekleşecek ve gerekli eğitim ve danışmanlık faaliyetleri kendilerine sunulacak; hedef ülke analizleri yapılarak hedef ülkelerden satın alma heyetleri oluşturulacak ve hedef fuarlara firmalarımızın katılımı sağlanacak projeye katılmak isteyen bu meslek grubundaki üyelerimizin odamızla temas kurmalarını rica ediyoruz" dedi.
Aydın, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun"
Başkan Faruk Aydın konuşmasını, "bu güzel ülkeyi kuran ve bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 98'nci yılını şimdiden huzurunuzda kutluyorum" diyerek sonlandırdı. 

TUTSO'dan MCBÜ'ye Ziyaret

Mon, 25 Oct 2021
25 Ekim 2021 - 
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) arasında yapılacak olan işbirlikleriyle ilgili olarak görüşme yapıldı.
TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ile Meclis Başkanı Yavuz Semizler, MCBÜ ile yapılacak olan işbirliği çalışmalarıyla ilgili olarak Rektör Profesör Dr. Ahmet Ataç'ı ziyaret etti.
MCBÜ Rektörü  Prof. Dr. Ahmet Ataç tarafından karşılanan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ile Meclis Başkanı Yavuz Semizler'e, Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Onat ile TUTSO Genel Sekreteri Nevzat Avcı'da eşlik etti.
Kendilerine karşı gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın "Manisa Celal Bayar Üniversitemizin yaptığı çalışmalara oda olarak elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Özellikle son zamanlarda ilçemizde yaptığı çalışmalarla adından ülke genelinde söz ettiren Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültemizle güzel bir işbirliği sağladık. Bu işbirliğimizi daha da ilerletmek ve özelliklede üyelerimizin bu işbirliklerinden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için bugün rektörümüzü ziyaret ettik. Oldukça olumlu görüşmeler yaptık" dedi.

MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesinden TUTSO Başkanı Faruk Aydın'a Ziyaret

Tue, 19 Oct 2021
19 Ekim 2021 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu başkanı Faruk Aydın, TEKNOFEST 2021'de birinci olan MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Kaygusuz takımını konuk etti.
TEKNOFEST 2021'de TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında sabit kanatlı İHA kategorisinde TUSAŞ özel ödülü ve birincilik performans ödülü kazanan MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Kaygusuz takımı TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Teknofest'te aldıkları başarılı dereceden dolayı MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi takımlarını tebrik eden TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, "Teknofest 2021 kapsamında TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında Sabit İHA kategorisinde TUSAŞ özel ödülü ve Türkiye Birinciliği performans ödülü kazanan Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi'nin Kaygusuz takımını tebrik ediyorum. Kendileri gerçekten güzel bir projeye imza atmışlar. Dün olduğu gibi bundan sonrada bu şekilde projelere desteklerimiz devam edecektir" dedi.
Ziyarette MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Nevzat Onat, Dekan Yardımcısı Doçent Doktor Kıvanç Başaran, Akademisyen Özgür Solmaz ve takım üyeleriyle, TUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nazım Balyapan ile TUTSO Genel Sekreteri Nevzat Avcı yer aldı.
KAYGUSUZ Takımı hakkında -
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi bünyesinde kurulan insansız hava aracı takımı KAYGUSUZ, TEKNOFEST 2021 kapsamında katıldığı TÜBİTAK Uluslararası İnsansız Hava Aracı yarışmasında sabit kanatlı İHA kategorisinde TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.) özel ödülü ve birincilik performans ödülü kazandı.
2018-2020 yılları arasında danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Özgür Solmaz’ın üstlendiği ve 2021 yılı yarışmalarında bir ilki gerçekleştirerek kendi içerisinden bir danışman çıkaran KAYGUSUZ’un takım üyeleri Yusuf Korucu (Danışman), Mustafa Özdemir (Kaptan), Furkan Bellibaş, Ferhat Paçacı, Kaan Özdemir ve Murat Ağyüz yer almakta.

TUTSO Başkanı Aydın, MCBÜ TEKNOFEST-2021 Ödül Törenine Katıldı

Mon, 11 Oct 2021
11 Ekim 2021 - 
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Teknofest - 2021 ekiplerinin ödül törene katıldı.
Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Seramiksan Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen ödül törenine Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, MCBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Kazaz ve Prof. Dr. Kıvanç Günhan, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Aydın, Turgutlu Ticaret Borsası Başkanı Selçuk Temel, HFTTF Dekanı Prof. Dr. Nevzat Onat, Turgutlu MYO Müdürü Doç. Dr. Ersin Aslan, MCBÜ Proje Ofisinden Dr. Öğr. Üyesi Emre Uygur, HFTTF Akademik ve İdari Personeli, TEKNOFEST yarışmalarında üniversiteyi temsil eden ekipler, ekip danışmanları ve aileleri katıldı.
Törende, MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesine desteklerinden dolayı TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'a teşekkür belgesi verildi.

Chef Kasap Ahmet'in Yeni Şubesinin açılışına Katıldık

Mon, 11 Oct 2021
11 Ekim 2021 - 
Turgutlu'da gıda sektöründe hizmet veren Ahmet Ağral'ın, ilçe merkezinde hizmete soktuğu yeni şubesi 'Chef Kasap Ahmet'in açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak, İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, Turgutlu Belediyesi Başkan Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan, Turgutlu Fırıncılar Odası Başkanı Şahin Ek ve seçkin davetliler katıldı.
Yeni şubesinin Ahmet Ağral'a hayırlı olmasını dileyen Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Aydın, bol kazançlar dileyerek katılımcılarla birlikte açılış kurdelasını kesti.

Turgutlu Başsavcısı Ali Biçer'den İadei Ziyaret

Tue, 05 Oct 2021
05 Ekim 2021 Cuma - 
Turgutlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Ali Biçer, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasına (TUTSO) iadei ziyarette bulundu.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ile Meclis Başkanı Yavuz Semizler tarafından karşılanan, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer daha önce gerçekleştirilen nazik ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer'e yeni görevinde tekrardan başarılar dileyen ve hayırlı olmasını temenni eden TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

Başkan Aydın'dan Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt'a Hayırlı Olsun Ziyareti

Mon, 04 Oct 2021
04 Ekim 2021 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Ahmetli Kaymakamlığına atanan Abdullah Kurt'u ziyaret etti.
Ahmetli Kaymakamı olarak atanan Abdullah Kurt'a, hayırlı olsun ziyaretinde bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Kaymakam Kurt'a çiçek ve hediye takdim etti.
Kaymakam Abdullah Kurt'a yeni görevinde başarılan dileyen ve hayırlı olmasını temenni eden TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın her zaman yanlarında olduklarını belirtti.
Başkan Aydın'ın ziyaretinde, TUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nazım Balyapan, Meclis üyesi Fevzi Canöz ile oda genel sekreteri Nevzat Avcı eşlik etti.

Başkan Faruk Aydın'dan, Vergi Dairesi Müdürü Kılınç'a Hayırlı Olsun Ziyareti

Mon, 04 Oct 2021
04 Ekim 2021 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Başkanı Faruk Aydın, Turgutlu Vergi Dairesi Müdürü olarak atanan Şerafettin Kılınç'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Turgutlu Vergi Dairesi Müdürü Şerafettin Kılınç tarafından karşılanan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'a, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Akkaynak ve TUTSO Genel Sekreteri Nevzat Avcı eşlik etti.
Turgutlu Vergi Dairesi Müdürü Şerafettin Kılınç'a yeni görevinde başarılan dileyen ve hayırlı olmasını temenni eden TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın her zaman yanlarında olduklarını belirtti.

TUTSO Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Mon, 27 Sep 2021

27 Eylül 2021 Pazartesi

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2021 yılının Eylül ayı olağan meclis toplantısı Koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uygun bir şekilde gerçekleştirildi.

               Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen Eylül ayı olağan meclisi, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler’in açılış konuşmasıyla başladı.

               Mecliste 2021 yılı Ağustos ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

               2021 Yılı Ağustos ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.

               Oda bütçesinin ekli 4 cetvelinde yer alan burs çizelgesi görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.

               TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ın başka bir toplantı nedeniyle şehir dışında bulunması nedeniyle, Yönetim kurulunun izahatları bölümünde TUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Ulcay, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ulcay 'Eğitime desteklerimiz devam ediyor'

               Ulcay "Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile beraber geleneksel hale gelen öğrencilerimize dönük yardımlarımızı tamamladık. 950 öğrencinin, öncelikli kırsal mahalle okulları olmak sureti ile kıyafet ve ayakkabı ihtiyaçlarını giderdik. Yine okullarımızın fiziksel donanım ve bunun gibi taleplerini karşılayarak ilçemizde daha iyi koşullarda eğitim ve öğretimin sürmesi için bütçe imkanlarımız doğrultusunda desteklere devam ediyoruz" dedi.

Ulcay 'Teknofest'te yarışan öğrencilerimize destekte bulunduk'

               Ulcay "Özellikle proje okulumuzun laboratuvar teknik donanım ihtiyaçlarını gidermek noktasında desteklerimiz oldu. Yine okullarımızın Teknofest yarışmasında ilçemizi temsili için yardım ve desteklerimiz oldu. Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak eğitim ilçemizde önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Yine Pandemi nedeni ile ara verdiğimiz burslarımıza eski bursiyerlerimize öncelik vermek üzere başlıyoruz. İlçemizdeki başarılı üniversite eğitimi alan gençlerimizi destekliyoruz" dedi.

Ulcay 'Eleman ve istihdamı arttıracak çalışmalar yürütüyoruz'

Ulcay "Destekleniyorum Meslekleniyorum isimli SOGEP kapsamında kabul edilen projemiz yine proje okulumuz olan Hasan Ferdi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemize teknik donanım kazandırarak düzenleyeceğimiz mesleki eğitimler ile ilçemizdeki nitelikli eleman sayısını ve istihdamı artıracak çalışmalar yürütüyoruz. Projemize çok kısa bir süre sonra sözleşme imzalayarak başlayacağız" dedi.

Ulcay 'Gilan Ticaret Odası ile Kardeş Oda Protokolü imzalayacağız'

Ulcay "Kosova’da Gilan Ticaret Odası tarafından odamız ile kardeş oda olma yönünde talepleri oldu. Kosova ile tarihi ve kültürel birlikteliğimizin ekonomik bir işbirliğine dönmesi noktasında bu talep bizleri memnun etti. Kısa bir süre içerisinde karşılıklı protokol imzalayarak; Gilan ticaret odamızla kardeş oda protokolü imzalayarak işbirliği için çalışmalara başlayacağız" dedi.

Jandarma ve Emniyetten Başkan Aydın'a Ziyaret

Sun, 26 Sep 2021
24 Eylül 2021
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'a, Emniyet ve Jandarma'dan ziyaret.
Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Harun Tutak, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, Manisa eski İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç,   Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.
<< Geri   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93  İleri >>