Başkan Aydın'a, TOBB Hizmet Şeref Belgesi Aldı

Wed, 31 May 2023

31 Mayıs 2023 -

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hizmet Şeref Belgesi aldı.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO)Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, TOBB camiasına ve Türkiye ekonomisine hizmette bulunan delegelere verilen Hizmet Şeref Belgesi’ni, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.

TOBB'un 79. Genel Kurulu dolayısıyla düzenlenen Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni'ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türk iş dünyası temsilcileri katıldı. TOBB delegeliğinde, 10., 20. ve 30. yıllarını dolduran delegelere hizmet şeref belgesi takdim edilen törende, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın’a da, 10 yıllık delege olarak TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından Hizmet Şeref Belgesi takdim edildi.

 

Başkan Aydın, “Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak yönetim kurulumuz, meclisimiz, üyelerimiz ve çalışma arkadaşlarımızla güzel çalışmalara imza atıyoruz. Turgutlulu iş insanları olarak, ülkemizin kalkınmasının yolunun üretimden geçtiğini biliyor ve daha müreffeh yarınlara ulaşabilmek için çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin öncülüğünde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her zaman Türk iş dünyamızın yanında olan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ediyoruz. Türk iş dünyası olarak şartlar ne olursa olsun üretimden asla vazgeçmedik. Yakın zamanda geride bıraktığımız pandemi dönemi ve beraberinde gelen ekonomik zorlu şartlara rağmen, üretime, ihracata ve istihdama devam ettik ve etmeyede devam edeceğiz

TUTSO Başkanı Aydın, TOBB Konseyinde

Wed, 31 May 2023

31 Mayıs 2023 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Ankara’da gerçekleştirilen TOBB'un 79. Genel Kurulunda Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyine seçildi.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki gerçekleştirilen TOBB 79. Genel Kurul Toplantısı’nda mevcut başkan M. Rifat Hisarcıklıoğlu tekrardan başkanlığa seçilirken, geçtiğimiz dönemde Ticaret ve Sanayi Odaları Komisyonu’nda yer alan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın tekrar listede yer aldı.

Gerçekleştirilen Genel Kurulu’n iş dünyasına ve ülkemize hayırlı olmasını dileyen TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın “365 oda ve borsanın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz TOBB Genel Kurulumuzda başkanımız Rifat Hisarciklioğlu güven tazeleyip tekrar başkanlığa seçildi. Geçtiğimiz dönemde olduğu gibi yeni dönemde de başkanımız bize de görev verdi. TUTSO Yönetim Kurulu başkanı olarak, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi’nde yer aldık. Elimizden gelenin en iyisini yaparak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Başkan Aydın, TOGG’un Kurasına Katıldı

Wed, 31 May 2023

31 Mayıs 2023

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 79. Genel Kurulu için Ankara’da bulunan Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, TOGG Kurasına katıldı.

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG sahibi olabilmek için başvuru yapan, Türkiye'de bulunan 365 oda ve borsa için Ankara’da kura çekimi yapıldı. Çekilen kura ile TOGG'un oda ve borsalara teslim edilecek bekleme sıralaması belli oldu. Yoğun katılım ile çekilen kurada ilk 16'ya kadar olan rakamı çeken oda ve borsalara anahtar teslim töreni yapıldı.

Kurada 135’nci sırayı çeken Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, “Ülkemizin yerli ve milli otomobili TOGG için daha önce müracaatta bulunmuştuk. Bugün kura çekimlerimizi gerçekleştirdik. Umuyoruz ki en kısa süre içerisinde Turgutlu’muza bir TOGG kazandıracağız” dedi.

TUTSO Ankara Delegeleri, TOBB 79. Genel Kuruluna Katıldı

Wed, 31 May 2023

31 Mayıs 2023 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) TOBB Genel Kurul Delegeleri, Ankara’da gerçekleştirilen TOBB'un 79. Genel Kuruluna katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki gerçekleştirilen 79. Genel Kurul Toplantısı, TOBB Yönetim kurulu Üyeleri ve TOBB Konsey Başkanları salonda hazır bulunurken, 81 ilden 365 oda ve borsanın TOBB Delegeleri katıldı.

TOBB 79. Genel Kurulu'nun, ülkeye ve iş dünyasına hayırlı olması temennisinde bulunan Hisarcıklıoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu: “365 Oda/Borsa Başkanımız ve delegelerimizin oyları ile organ seçimlerini tamamladık. Büyük bir aile olarak yeni bir ruhla, yeni bir heyecanla çalışmaya tekrar başlıyoruz. Yeni seçilen Yönetim Kurulumuz, Komisyonlarımız, Konseylerimiz ve Kurullarımız ile birlikte ülkemize ve iş dünyamıza hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Rabbim hayırlı hizmetler yapmayı, üstlendiğimiz bu emanetin hakkını vermeyi nasip etsin."

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası TOBB Genel Kurul Delegeleri, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Meclis Başkanı Yavuz Semizler ve Meclis Üyesi Ali Koyuncu’da toplantıya katıldı.

TOBB Genel Kurulunun hayırlı olmasını dileyen TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın "365 oda ve borsamızın Ankara Delegelerinin katılımıyla 79. TOBB Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik. Oldukça güzel bir katılım ile gerçekleştirilen genel kurulumuzda tekrardan seçilen TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıkoğlu ve yönetimini tebrik ediyor, görevlerinde bir kez daha başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanlığına yeniden seçilen M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlilte  4 yıl süreyle TOBB Yönetim Kurulunda yer alan isimler şu isimlerden oluştu:

 Ali Kopuz (İstanbul Ticaret Borsası Başkanı)

Selçuk Öztürk (Konya Ticaret Odası Başkanı)

Salih Zeki Murzioğlu (Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı)

Tamer Kıran (İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı)

Faik Yavuz (Ankara Ticaret Borsası Başkanı)

Cengiz Günay (Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı)

Zeki Kıvanç (Adana Sanayi Odası Başkanı)

Engin Yeşil (Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı)

Hakan Ülken (Aydın Ticaret Odası Başkanı)

Şaban Aziz Karahmehmetoğlu (Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı)

Mehmet Büyüksimitçi (Kayseri Sanayi Odası Başkanı)

Mustafa Cihat Lokmanoğlu (Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı)

İbrahim Burkay (Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı)

Seyit Ardıç (Ankara Sanayi Odası Başkanı)

Şekib Avdagiç (İstanbul Ticaret Odası Başkanı)

Işınsu Kestelli (İzmir Ticaret Borsası Başkanı)

Ali Çandır (Antalya Ticaret Borsası Başkanı)

Ender Yorgancılar (Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı)

Mehmet Tuncay Yıldırım (Gaziantep Ticaret Odası Başkanı)

Saim Özakalın (Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı)

TUTSO Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Tue, 30 May 2023

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2023 yılı Mayıs ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

TUTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Mayıs ayı meclisi, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler’in açılış konuşmasıyla başladı.

2023 yılı Nisan ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

2023 yılı Nisan ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.

Yönetim kurulunun izahatları bölümünde açıklamada bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Aydın “Seçimler Ülkemize ve Milletimize Hayırlı Olsun”

Başkan Aydın “14 Mayıs Pazar günü birinci etap, 28 Mayıs Pazar günü 2.etap olmak üzere ülkemiz seçim süreçlerini tamamlamış TBMM seçilen milletvekillerimiz ve 23.Dönem cumhurbaşkanımız seçilmiştir. Seçimlerde gösterdiği başarıyla milletimizin teveccühünü tekrar kazanan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Türkiye’de bir defa daha milli irade tecelli etmiş ve milletimiz tercihini yapmıştır. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Yüksek bir katılımla milletimiz geleceğine ve demokrasiye sahip çıkarak, ülkemizin güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir defa daha ortaya koymuştur. Yine Manisa’mızı temsil hakkı kazanan milletvekillerimiz ; Bahadır Yenişehirlioğlu ,Murat Baybatur ,Tamer Akkal ,Ahmet Mücahit Arınç ,Özgür Özel , Ahmet Vehbi Bakıroğlu , Bekir Başevirgen,  Selma Aliye Kavaf ,Erkan Akçay ,Şenol Suat’ı buradan bir kez daha tebrik eder ilçemiz ve ilimiz adına yapılacak çalışmalarda birlik içerisinde çalışacağımızı buradan bir kez daha ifade etmek isterim. Artık seçim dönemi bitmiştir. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutladığımız bugünlere nasıl gelindiğini daha iyi anlama, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında daha huzurlu, daha mutlu bir Türkiye için hep beraber daha çok çalışma zamanıdır. Artık gün ekonomiyi konuşma ihracatı konuşma günüdür” dedi.

Aydın “TOBB Genel Kuruluna Katılacağız”

Başkan Aydın “30 Mayıs - 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında TOBB seçimli genel kurulunu gerçekleştirmek üzere Ankara’da olacağız. TOBB başkanımız sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve yeni yönetim kurulunun ve birliğimizin yeni organlarının oluşumunu gerçekleştireceğiz. İlk seçildiği günden bugüne vizyonu ile camiamızın büyük bir değişimine vesile olan başkanımızla bir dönem daha beraber çalışmanın mutluluğu bizler için önemli.  Şimdiden Çarşamba günü gerçekleşecek TOBB seçimlerimizin de camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Aydın “İstanbul’un Fethi Kutlu Olsun”

Başkan Aydın “Bugün 29 Mayıs 2023 İstanbul'un Fethi'nin 570. yıl dönümünde, büyük kahramanlık öyküsünü yeniden hatırlıyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in liderliğindeki askerlerin cesareti ve kararlılığıyla gerçekleşen bu zafer, Türk milletinin birlik ve beraberlik ruhunu simgeler. İstanbul'un Fethi'nin kutlu olsun. Bu vesile ile Buradan bugüne kadar vatanı için canını vermiş tüm Şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın’ın konuşması sonrasında dilek ve temennilerde söz alan Meclis Başkanı Yavuz Semizler “6 Nisan 1453’de başlayıp, 29 Mayıs 1453 bitip, 53 gün süren bir savaştan sonra İstanbul’u kazanmamızın 570’nci yılını kutluyorum. Tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, Allah onlardan razı olsun inşallah. Onların sayesinde bu bayrağın altında yaşıyoruz. Önümüzdeki günlerde Ankara’da Genel kurulumuz var. Hem odalarımız hem de ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. İlk defa 2 turlu bir seçim geçirdik. Tekrar Cumhurbaşkanımız seçilen sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Umuyoruz hızlı kararlar alınıp bütün sorunları ivedilikle çözmekte başarılı olurlar” dedi.

 

Vergi Dairesi Başkanı Koç'tan, Başkan Aydın'a Ziyaret

Wed, 03 May 2023
03 Mayıs 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı, Manisa Vergi Dairesi’nden ziyaret.
Manisa İl Vergi Dairesi Dairesi Başkanı İbrahim Koç, Gelir İdaresi Başkanlığı Grup Müdür vekili Mehmet Uslu, Manisa Vergi Dairesi Başkanlığı İhtisas Vergi Dairesi Müdürü Erdoğan Ültay, Turgutlu Vergi Dairesi Müdürü Şerafettin Kılınç, Turgutlu Vergi Dairesi Müdürlüğü Geli Uzmanları Lütfü Gökçel ile Selçuk Gür, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
7440 sayılı kanun kapsamındaki yapılandırmayla ilgili olarak bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda, TUTSO’nun hizmet alanında bulunan Turgutlu ve Ahmetli ilçelerinin ekonomisi ile odanın yaptığı çalışmalar görüşüldü.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

Kasabai Kadın Kooperatifinden Başkan Aydın'a Ziyaret

Wed, 03 May 2023

02 Mayıs 2023 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'a, Kasabai Kadın Kooperatifinden ziyaret.

TOBB, TUTSO Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Turgutlu’da hayata geçirilen ve faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren Kasabai Kadın Kooperatifi üyeleri, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.

Kasabai Kadın Kooperatifi tarafından Çıkrıkçı Mahallesi’nde organize edilen ve geleneksel hale gelmesi için çalışmaların sürdüğü ‘Kasabai Kadın Kooperatifi 1. Hıdırellez Şenlikleri’ne, TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın’ı davet ettiler.

Düzenlenecek olan etkinliğin şimdiden ilçemize hayırlı olmasını ve geleneksel hale getirilerek geniş katılımlara ev sahipliği yapması için çalışmalara destek vereceklerini belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, “odamız Kadın Girişimciler Kurulu’nun öncülüğünde kurulan, Kasabai Kadın Kooperatifi güzel çalışmalara imza atıyor. Her zaman olduğu gibi pozitif ayrımcılık ilkesiyle Kadın girişimcilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm üyelerimizi ve halkımızı düzenlenecek olan 1. Hıdırellez Şenliklerine” bekliyoruz” dedi.

Kasabai Kadınlar Kooperatifi 1. Hıdrellez Şenlikleri programı ise şu şekilde;

5 Mayıs 2023 Cuma günü saat 17.00 – 20.00 saatleri arasında Çıkrıkçı Mahallesi Merkez Camii önünde toplanma ve Kooperatif merkezine kortej yürüyüşü. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve konuşmalar. Kooperatif ikramları. Halk Oyunları gösterisi. Satış Stantları ziyaret. Hıdırellez ateşi ve Aşık atışması.

6 Mayıs 2023 Cumartesi günü saat 10.30 – 14.00 arasında Geleneksel yumurta kırma, Kızartma, gözleme ve çay eşliğinde kahvaltı (kahvaltı ücretlidir). Gün içi etkinlikler

MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay'dan TUTSO'ya Ziyaret

Wed, 03 May 2023
02 Mayıs 2023 -

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili, Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TUTSO) ziyaret etti.
MHP Grup Başkan Vekili, Manisa Milletvekili Erkan Akçay ile MHP Manisa Milletvekili adayı Güngör Dinçer, MHP Turgutlu İlçe Başkanı Halil Konuş ve yöneticileri ile partili isimleri Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.
Grup Başkanvekili Akçay ve MHP heyeti, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ve Meclis Başkanı Yavuz Semizler tarafından karşılandı.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın çalışmaları hakkında, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'a bilgi veren TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odaya kayıtlı üyelerin isteklerini ve yaşadıkları sıkıntıları ileterek ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TUTSO'nun çalışmalarını takdirle takip ettiklerini belirterek, başta esnaf ve işletmelerim istekleri ve şikayetleri konusunda aralıksız olarak çalıştıklarını belirtti.

Genç Mühendislerden Başkan Aydın'a Ziyaret

Wed, 03 May 2023
02 Mayıs 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı, Hami Özer ziyaret etti.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi, Genç Mühendisler Başkanı Hüseyin Erkan Arık ve Başkan Yardımcısı Zilen Eleftoz,
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür  etti.
TUTSO'nun, Üniversiteye ve eğitime verdiği desteklerden dolayı Başkan Aydın'a teşekkür edip, plaket verdiler.

Burdur TSO'dan, TUTSO Başkanı Aydın'a Ziyaret

Wed, 03 May 2023
01 Mayıs 2023 - 
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri ziyaret etti.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Meclis Başkanı Ömer Çeliker, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Yardım ve Hasan Ali Daldal, Yönetim Kurulu üyeleri Hurşit Çetin, Barış Uluman ve Hakan Yoran, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür  etti.
<< Geri   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118  İleri >>