Üye İhtiyaç Analiz Toplantıları 10'uncu Grupla Devam Etti

Mon, 04 Mar 2024
04 Mart 2024 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TUTSO), 'Üye İhtiyaç Analiz' toplantıları 10'uncu meslek gruplarıyla devam etti.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelerle bilgi alışverişinde bulunmak, istek ve şikayetlerini dinlemek amacıyla hayata geçirilen ‘Üye İhtiyaç Analiz’ toplantıları devam ediyor.
‘Üye İhtiyaç Analiz’ toplantıları kapsamında 10'uncu meslek grupları ile TUTSO hizmet binasında bulunan Elit Restoranda, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın’ın başkanlığında kahvaltılı toplantı gerçekleştirildi.
AYDIN "AKREDİTE ODA OLARAK HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ"
Turgutlu ve Ahmetli ilçelerindeki oda üyelerine hizmet akredite oda olarak en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın "bölge ekonomisi ve sosyo-kültüren gelişim konusunda önemli çalışmalar yapıyoruz. Özellikle sağlık, eğitim, spor gibi bir çok alanda kamu kurumlarıyla ortak projeleri hayata geçiriyor bölge halkımızın yararlanması için çalışmaktayız" dedi.
AYDIN "EĞİTİME DESTEKLERİMİZ DEVAM EDİYOR"
2024-2025 eğitim öğretim döneminde TOBB'un destekleri ile Ergenekon Mahallesine kazandırdıkları TOBB Anaokulu’nun eğitime başlayacağının müjdesini veren Aydın "Eğitime yardımlarımız aralıksız olarak sürüyor. Turgutlu'ya bir lise kazandırma hedefimiz vardı. Milli Eğitim Bakanlığı ile TOBB'un arasında yapılan görüşmeler kapsamında Türkiye genelinde anaokulu hamlesi yapıldı ve ilçeler arasında ki ilk TOBB Anaokullarından bir tanesi de ilçemize kazandırılmış oldu. Bu okulun ilçemize kazandırılmasında öncülük eden TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve tabi ki de siz değerli oda üyelerimize teşekkür ediyoruz" dedi.
AYDIN "TURGUTLU'YA TOBB UYUM MERKEZİ KAZANDIRACAĞIZ"
Turgutlu'ya TOBB Uyum Merkezi kazandırılması konusunda çalışmalarını sürdüklerini belirten Başkan Aydın "TUTSO bünyesinde Tahkim ve Arabuluculuk hizmetlerini sunmak için çalışmalarımız hızla sürüyor. Dış Ticaret hizmetleri için danışmanlık faaliyetleri yürütmek üzere yine dış ticaret ofisimizi yakın zamanda faaliyete geçireceğiz. Odamız bünyesinde pazartesi ve Cuma günleri KOSGEB bilgilendirmesi için Manisa KOSGEB’den bir uzman odamızda hizmet sunmaya başladı. Yine geçtiğimiz günlerde dijital ehliyet hizmetlerini odamızda sunmaya başladık. Ulaştırma Bakanlığının belgelendirme hizmetleri içinde çözüm noktası olmak için çalışmalar yapıyoruz" dedi.
TUTSO Başkanı Faruk Aydın’ın konuşması sonrasında, Egeko Danışmanlık yönetici Caner Urhan'ın koordinasyonunda, grup üyelerinin sektörleriyle ilgili olarak yaşadıkları sıkıntılar ile istekleri konusunda çalışma yapıldı.

Üye İhtiyaç Analiz Toplantıları 8 ve 9'uncu Gruplarla Devam Etti

Mon, 04 Mar 2024
29 Şubat 2024 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TUTSO), 'Üye İhtiyaç Analiz' toplantıları 8 ve 9'uncu meslek gruplarıyla devam etti.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelerle bilgi alışverişinde bulunmak, istek ve şikayetlerini dinlemek amacıyla hayata geçirilen ‘Üye İhtiyaç Analiz’ toplantıları devam ediyor.
‘Üye İhtiyaç Analiz’ toplantıları kapsamında 8 ve 9'uncu meslek grupları ile TUTSO hizmet binasında bulunan Elit Restoranda, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın’ın başkanlığında kahvaltılı toplantı gerçekleştirildi.
Aydın "Herkese Dokunmaya Çalışıyoruz"
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasının, 4 bine yaklaşan üye sayısı ile büyük bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Yönetim Kuurlu Başkanı Faruk Aydın, "TUTSO olarak sadece üyelerimize hizmet vermenin yanı sıra ilçemizde sosyal ve kültürel alanda halkımızın ortak kullanımına olan her projede yer almaya çalışıyoruz. Özellikle sağlık, eğitim ve emniyet kurumlarıyla projelerde yer alıyoruz. Oda olarak herkese dokunmaya çalışıyoruz" dedi.
Aydın "Turgutlu'ya bir meslek lisesi kazandırmamız lazım"
TOBB'un destekleri ile Ergenekon Mahallesine TOBB Anaokulu kazandırdıklarını ve okulun önümüzdeki eğitim döneminde faaliyete başlayacağını beliten Aydın "Milli Eğitim Bakanlığı ile TOBB'un arasında yapılan görüşmeler kapsamında Türkiye genelinde anaokulu hamlesi yapıldı ve ilçeler arasında ki ilk TOBB Anaokullarından bir taneside ilçemize kazandırılmış oldu. Bizim hedefimiz Turgutlu'ya bir meslek lisesi kazandırmaktı. Şimdi bunun kazandırılması için Turgutlu'daki kurum ve kuruluşlarla sürekli olarak görüşüyoruz. Umuyoruz en kısa süre içerisinde ilçemize bir de Tekniki Meslek Lisesi kazandırırız" dedi.
Aydın "Hizmet Kalitemizi Daha da Arttıyoruz"
Akredite oda olarak 5 yıldızlı oda hizmeti verdiklerini belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkan Aydın "Hizmet Binamızın 2'inci katında oluşturduğumuz yeni alanla burada Tahkim ve Arabuluculuk hizmetlerini sunmak için çalışmalarımız hızla sürüyor. Dış Ticaret hizmetleri için danışmanlık faaliyetleri yürütmek üzere yine dış ticaret ofisimizi yakın zamanda faaliyete geçireceğiz. Odamız bünyesinde pazartesi ve Cuma günleri KOSGEB bilgilendirmesi için Manisa KOSGEB’den bir uzman odamızda hizmet sunmaya başladı. Yine geçtiğimiz günlerde dijital ehliyet hizmetlerini odamızda sunmaya başladık. Ulaştırma Bakanlığının belgelendirme hizmetleri içinde çözüm noktası olmak için çalışmalar yapıyoruz" dedi.
TUTSO Başkanı Faruk Aydın’ın konuşması sonrasında, Egeko Danışmanlık yönetici Caner Urhan'ın koordinasyonunda, grup üyelerinin sektörleriyle ilgili olarak yaşadıkları sıkıntılar ile istekleri konusunda çalışma yapıldı.

TUTSO Şubat Ayı Ek Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Thu, 29 Feb 2024
29 Şubat 2024 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2024 yılı Şubat ayı ek meclis toplantısı gerçekleştirildi.
TUTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Şubat ayı ek meclisi, TUTSO Meclis Başkan Vekili Tamer Çalış'ın açılış konuşmasıyla başladı.
TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Aydın, "yaklaşan mahalli idareler seçimleri öncesinde TUTSO'da ilçemizde aday olan isimleri ağırlıyor, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler alıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi odamıza siyasetçi girer, siyaset girmez" dedi.
TUTSO olarak ilçenin, ekonomik ve Sosyal gelişimine katkı sağlayacak çalışmalarda paydaş olarak tüm kurumlarla birlikte hareket ettiklerini ve etmeye hazır olduklarını belirten Aydın, toplantıya misafir olarak katılan Yeniden Refah Partisi Turgutlu Belediye Başkanı Adayı Mustafa Serhat Orhan'a katılımlarından dolayı teşekkür etti.
TUTSO’nun meclis toplantısına misafir olarak katılan Yeniden Refah Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Serhat Orhan, seçim çalışmaları ve yapacak olduğu projeler hakkında bilgiler verdi.

Mehmet Can'dan, TUTSO Başkanı Faruk Aydın'a Ziyaret

Thu, 29 Feb 2024
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Can, TUTSO Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
DEVA Parti Turgutlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Can ve Meclis üyesi adayı Gökhan Görmez, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nda Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Belediye Başkanlığı için aday olan Mehmet Can ve Meclis üyesi adayı Gökhan Görmez'e çıktığı bu yolda başarılar diledi.

Ziraat Bankası Yetkililerinden Başkan Aydın'a Ziyaret

Tue, 27 Feb 2024

 27 Şubat 2024 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı, Ziraat Bankası yetkilileri ziyaret etti.

Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Oktay Karademir, Turgutlu Şube Müdürü Süleyman Soyubey ve 7 Eylül Turgutlu Şube Müdürü, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

 

İlçe Nüfus Müdürü Tüfenkoğlu'ndan Başkan Aydın'a Ziyaret

Tue, 27 Feb 2024
27 Şubat 2024 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı, İlçe Nüfus Müdürü ziyaret etti.
Turgutlu İlçe Nüfus Müdürü Aydan Tüfenkoğlu, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

TUTSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Tue, 27 Feb 2024

26 Şubat 2024 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2024 yılı Şubat ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

TUTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Şubat ayı meclisi, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler’in açılış konuşmasıyla başladı.

2024 yılı Ocak ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

2024 yılı Ocak ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.

TUTSO Genel Sekreteri Nevzat Avcı tarafından yapılan açıklama yeni belirlenen Nace kodlarının hangi gruplara eklenecekleri görüşülerek karara bağlandı.

Yönetim kurulunun izahatları bölümünde açıklamada bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Aydın “Üye İhtiyaç Analiz Toplantılarımız Sürüyor”

TUTSO’nun 2024-2027 stratejik planını hazırlamak ve üye ihtiyaçlarını analiz etmek üzere başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, “Bugün itibari ile 12 meslek grubumuzun toplantısını gerçekleştirdik. Çalışmamıza yoğun bir katılım gerçekleştiren sorun ve taleplerini bizlerle paylaşan değerli üyelerimize buradan teşekkür etmek istiyorum. Çalışmamız kapsamında üyelerimizin bireysel, sektörel sorunlarını raporluyor ve çözüm için üst mercilere iletiyoruz. Aynı zamanda gelen talepler doğrultusunda Odamızın gelecek dönem çalışmalarını planlıyoruz. 8. meslek grubu 9.meslek grubu ve 10.meslek grubu toplantılarımızla çalışmalarımız önümüzdeki günlerde devam edecek” dedi.

8-10 Mart tarihlerinde TOBB’un davetlisi olarak TOBB meclis üyeleri eğitim çalışması için Ankara’ya gideceklerini belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, meclis üyeleriyle birlikte toplantıya katılacaklarını belirtti.

Aydın “Tüm Adaylara Başlarılar Diliyoruz”

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerine değinen başkan Aydın “İlimizin ve İlçemizin  yerel idarecileri olarak Büyükşehir Belediye başkanı, İlçe Belediye başkanı ve İlçe belediye Meclisi ve mahalle muhtarlarının seçimini gerçekleştireceğiz. İlçemize hizmet etmek için aday olan tüm adaylarımıza buradan bir kez daha başarı dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilçenin, ekonomik ve Sosyal gelişimine katkı sağlayacak çalışmalarda paydaş olarak mutlak birlikte hareket edeceklerini belirten Aydın, toplantıya misafir olarak katılan İYİ Parti Turgutlu Belediye Başkanı Ahmet Orhan’a katılımlarından dolayı teşekkür etti.

TUTSO’nun meclis toplantısına misafir olarak katılan İYİ Parti Turgutlu Belediye Başkan Adayı Ahmet Orhan, seçim çalışmaları ve yapacak olduğu projeler hakkında bilgiler verdi.

 

Üye İhtiyaç Analiz Toplantıları 7, 14 ve 15'inci Gruplarla Devam Etti

Mon, 26 Feb 2024
26 Şubat 2024 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TUTSO), 'Üye İhtiyaç Analiz' toplantıları 7, 14 ve 15'inci meslek gruplarıyla devam etti.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelerle bilgi alışverişinde bulunmak, istek ve şikayetlerini dinlemek amacıyla hayata geçirilen ‘Üye İhtiyaç Analiz’ toplantıları devam ediyor.

‘Üye İhtiyaç Analiz’ toplantıları kapsamında 7, 14 ve 15'nci meslek grupları ile TUTSO hizmet binasında bulunan Elit Restoranda, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın’ın başkanlığında kahvaltılı toplantı gerçekleştirildi.

Aydın "Ortak Projeleri Hayata Geçiriyoruz"

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasının, 15 meslek komitesi, 9 yönetim kurulu, 35 meclis, 81 meslek komitesi üyesi, 35 kadın girişimciler kurulu, 35 genç girişimciler kurulu ve konusunda uzman 8 personeli ile 3 bin 851 toplam üyesine hizmet verdiğini belirten TUTSO Başkanı Faruk Aydın "Hizmet bölgesindeki Turgutlu ve Ahmetli ilçeleri ile bölge ekonomisi ve sosyo-kültüren gelişim konusunda önemli çalışmalar yapıyoruz. TUTSO olarak en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olarka özellike vatandaşlarımızın ortak kullanım alanları olan; sağlık, eğitim, spor gibi bir çok alanda kamu kurumlarıyla ortak projeleri hayata geçirmekteyiz" dedi.

Aydın "Turgutlu'ya Bir Anaokulu Kazandırdık"

TUTSO olarak TOBB'un destekleri ile Ergenekon Mahallesine TOBB Anaokulu kazandırdıklarını ve okulun önümüzdeki eğitim döneminde faaliyete başlayacağını beliten Aydın "Eğitime yardımlarımız aralıksız olarak sürüyor. Turgutlu'ya bir lise kazadırma hedefimiz vardı. Milli Eğitim Bakanlığı ile TOBB'un arasında yapılan görüşmeler kapsamında Türkiye genelinde anaokulu hamlesi yapıldı ve ilçeler arasında ki ilk TOBB Anaokullarından bir taneside ilçemize kazandırılmış oldu. Bu okulun ilçemize kazandırılmasında öncülük eden TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve tabiki de siz değerli oda üyelerimize teşekkür ediyoruz" dedi.

Aydın "Turgutlu'ya TOBB Uyum Merkezi Kazandıracağız"

Turgutlu'ya TOBB Uyum Merkezi kazandırılması konusunda çalışmalarını sürdüklerini belirten Başkan Aydın "TUTSO bünyesinde Tahkim ve Arabuluculuk hizmetlerini sunmak için çalışmalarımız hızla sürüyor. Dış Ticaret hizmetleri için danışmanlık faaliyetleri yürütmek üzere yine dış ticaret ofisimizi yakın zamanda faaliyete geçireceğiz. Odamız bünyesinde pazartesi ve Cuma günleri KOSGEB bilgilendirmesi için Manisa KOSGEB’den bir uzman odamızda hizmet sunmaya başladı. Yine geçtiğimiz günlerde dijital ehliyet hizmetlerini odamızda sunmaya başladık. Ulaştırma Bakanlığının belgelendirme hizmetleri içinde çözüm noktası olmak için çalışmalar yapıyoruz" dedi.
TUTSO Başkanı Faruk Aydın’ın konuşması sonrasında, kahvaltıya katılan oda meclis üyesi ve Cumhur İttifakı Turgutlu Belediye Başkan Adayı Yunus Oğan'da, selamlama konuşması gerçekleştirdi.
Etkinikte Egeko Danışmanlık yönetici Caner Urhan'ın koordinasyonunda, grup üyelerinin sektörleriyle ilgili olarak yaşadıkları sıkıntılar ile istekleri konusunda çalışma yapıldı.

Başkan Aydın'dan Berat Kandili Mesajı

Sun, 25 Feb 2024
24 Şubat 2024 -
TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda, bu hayırlı gecenin Yüce Yaradan'ın affına erebilmek için bir fırsat, tövbe ve dua zamanı olduğunu söyledi.​

Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ramazan-ı Şerifin habercisi olan Berat Kandili, Yüce Yaradan'ın affına sığınma, kırgınlıkları giderme, kin, nefret ve intikam duygularını aşma zamanıdır.

Berat Kandili de diğer kandil gecelerimiz gibi her birimiz için, tefekkür, şükür ve yenilenme gecesidir. Bu özel gecede tüm Müslümanların, vicdani bir muhasebe yaparak, dargınlıkları ve küskünlükleri unutarak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcayacağına inanıyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam Âlemi’nin mübarek Berat Kandili’ni kutlar, bu anlamlı gecenin gönüllerimizi aydınlatmasını, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini dilerim.” dedi.

Üye İhtiyaç Analiz Toplantıları 6 ve 13'üncü Gruplarla Devam Etti

Sun, 25 Feb 2024
22 Şubat 2024 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TUTSO), 'Üye İhtiyaç Analiz' toplantıları 6 ve 13'üncü meslek gruplarıyla devam etti.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından üyelerle bilgi alışverişinde bulunmak, istek ve şikayetlerini dinlemek amacıyla hayata geçirilen ‘Üye İhtiyaç Analiz’ toplantıları devam ediyor.
‘Üye İhtiyaç Analiz’ toplantıları kapsamında 6 ve 13'üncü meslek grupları ile TUTSO hizmet binasında bulunan Elit Restoranda, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın’ın başkanlığında kahvaltılı toplantı gerçekleştirildi.
Oda üyelerinin talep ve sorunlarını dinlemek ve TUTSO'nun 4 yıllık stratejik planını hazırlamak için toplantıların sürdüğünü belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, "Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odamız 15 meslek komitesi, 9 yönetim kurulu üyesi, 35 meclis üyesi, 81 meslek komitesi üyesi, 35 kadın girişimciler kurulu, 35 genç girişimciler kurulu üyesi ve konusunda uzman 8 personeli ile 3 bin 851 üyesiyle büyük bir ailedir. Bugün burada hizmet kalitemizi daha iyi hale getirmek, çıtayı biraz daha yukarı taşımak için toplantılarımızı sürdüyoruz. Sizlerin değerli görüşleri ile yapacağımız planlamanın gelecek çalışmalarımıza etkin bir şekilde yansıması sizlerin bu çalışmaya ancak etkin katılımlarınız ile mümkün olacaktır. Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasını yönetirken temel felsefemiz 'Ben Yok Biz Varız' oldu. Yaptığımız çalışmalarda sizlerin görüş ve önerilerini ve taleplerini alarak çalışmalarımıza yön verdik. Üyelerimizin yapılacak olan bu toplantılara katılarak yaşadıkları sıkıntılar ile taleplerini iletmeleri bizler için oldukça önemli" dedi.
TUTSO Başkanı Faruk Aydın’ın konuşması sonrasında, Egeko Danışmanlık yönetici Caner Urhan'ın koordinasyonunda, grup üyelerinin sektörleriyle ilgili olarak yaşadıkları sıkıntılar ile istekleri konusunda çalışma yapıldı.
<< Geri   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132  İleri >>

Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası