Yıllık Aidat ve Munzam Aidat anapara borçlarına yönelik yapılandırma

Thu, 23 Mar 2023

23 Mart 2023 -

Sayın Üyemiz,

 12 Mart 2023 Tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında  Kanun" kapsamında; Üyelerimizin 2022 yılı ve öncesi döneme ait ödenmemiş Yıllık Aidat ve Munzam Aidat anapara borçlarına yönelik yapılandırma olanağı getirilmiştir.

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, en geç 31 Mayıs 2023 tarihine kadar;

Başvurular Fiziksel olarak odamıza yapılabileceği gibi www.tutso.org.tr üzerinden  01.04.2023 tarihinden itibaren TOBB belge görüntüleme başlığından  "https://ebelge.tobb.org.tr" linkinden üye firma kullanıcı giriş yapılarak “Online İşlemler” bölümünden veya E-devlet kapısı (https://www.turkiye.gov.tr) üzerinden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği-Kimlik Doğrulama Hizmetleri-TOBB Oda/Borsa Üye Bilgi Sistemi linki kullanılarak da yapılabilecektir.

Üyelerimize Önemle Duyrulur.

Başkan Aydın, TUTSO\'daki kadın çalışanların gününü kutladı

Wed, 08 Mar 2023
8 Mart 2023 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odada görevli kadın personel ve stajyerlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
Mesai saatleri içerisin görevli personelin çalışma alanlarına giden başkan Aydın, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayıp, çiçek takdim etti.
Kadın istihdamının önemine dikkat çeken başkan Aydın, “Her daim kendini geliştirmeye açık, çoklu görev bilinciyle birçok farklı sorumluluğu omuzlarında taşıyan ve gerek odamızda, gerekse ülke ekonomimize kendi dokunuşlarıyla ekonomiye ve üretime değer katan siz kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz" dedi.

TUTSO\'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği

Wed, 08 Mar 2023
8 Mart 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik yaptı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, TUTSO Kadın Girişimciler Kurulu ve Proje Yürütme Kurulu'nda yer aldığı Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kadın öğretmenleriyle kahvaltıda biraraya geldi.
TUTSO Hizmet Binası'nda yer alan Elit Restoran'da düzenlenen etkinlik sonrasında başkan Aydın, katılımcılara günün anlamına hediye takdim etti.
"Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımızın, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır" şeklinde konuşan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, "Atatürk, kadınlarımızın medeni, siyasal ve sosyal haklarına kavuşması gerektiğine inanıyordu. Türk kadınının bu durumunu Atatürk’ün şu sözü en güzel şekilde ifade eder: "... Dünyada hiçbir milletin kadını, ben, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu Kadını kadar gayret gösterdim diyemez". Türk kadını, 1934'te yapılan anayasa değişikliği ile Avrupa ülkelerinin birçoğundan önce, milletvekili seçme ve seçilme hakkını kazanmıştır. Kadınların modern hayattaki konumları toplumların modernleşme ve sanayileşme tecrübeleriyle yakından ilişkilidir. Bir ülkenin gelişmişlik göstergelerinden biri de kadınların iş hayatındaki oranıdır.
Ülkemizin gelişmesindeki en önemli role sahip olan bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyoruz" dedi.
Düzenlenen etkinliğe, TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın ve eşi Fahriye Aydın, Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Anadolu Lisesi Müdürü Safa Karpat, TUTSO Kadın Girişimciler Kurulu temsilcileri Asuman Demirdöver ve Semahat Ünel, kadın girişimciler kurulu üyeleri ve öğretmenler katıldı.

ddd

Tue, 07 Mar 2023
ddd

TUTSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Fri, 03 Mar 2023

27 Şubat 2023

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2023 yılı Şubat  ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

TUTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Şubat ayı meclisi, TUTSO Meclis Başkan vekili Tamer Çalış’ın

açılış konuşmasıyla başladı.

2023 yılı Ocak ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

2023 yılı Ocak ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.

Yönetim kurulunun izahatları bölümünde açıklamada bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Aydın “TOBB ve Resmi Kurumlarla Koordinasyon İçerisinde Bulunduk”

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde hissedilen, depremler nedeniyle yaşadıkları üzüntüyü dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, “Depremin ilk anından itibaren TOBB ve bölgedeki kurumlarla irtibata geçerek çalışmalar yapmaya başladık. Depremin ilk anından itibaren TOBB’la beraber hareket ederek devlet kurumlarımızla koordinasyon içerisinde devletimizin ve milletimizin yanında yer aldık” dedi.

Aydın “TUTSO Gönüllü Heyetimiz Bölgede Çalışmalarda Bulundu”

Turgutlu’da başlatılan yardım kampanyasına üyelerle birlikte destek olduklarını belirten başkan Aydın, “başlatılan yardım kampanyası kapsamında bölgeye giden tırların mazot ihtiyacını karşıladık. Yine 10. meslek grubumuzun talebi üzerine çevre ve şehircilik bakanlığımızla koordinasyon içerisine girerek bölgedeki binaların hasar tespitlerinde görev almak isteyen 12 gönüllü üyemizin bölgeye intikalini sağladık. Bu esnada acil insani yardım malzemelerini de bölgeye gönderdik. Meclis üyemiz Halil Kaya kardeşimizde bölgeye ekibimizle giderek çalışmalarda bulundu başta kendisi olmak üzere tüm gönüllü ekibimize ve ekiplerine teşekkür ediyorum. Manisa Celal Bayar Üniversitemizin doktorlarından oluşan 70 kişilik ekibin bölgeye transferini, bölgede çalışan doktorlarında geri intikalini sağladık. Yine 2 adet konteynır alımı yaparak bölgeye göndereceğiz” dedi.

Aydın, “TOBB Kalıcı Konut Kampanyası Başlatıldı”

TOBB tarafından bölgedeki yaraları sarmak için kalıcı konutlar yapılması amacı ile nakdi yardım kampanyası başlatıldığını belirten Başkan Aydın, “TUTSO olarak başlatılan bu kampanyaya 100 bin lira bağışladık. Değerli Meclis üyelerimiz başta olmak üzere tüm üyelerimizden bu kampanyaya destek vermelerini bekliyoruz. TOBB olarak bölgeye kalıcı konut yapımı birinci önceliğimiz olmuş durumda .

Değerli Üyeler Ülke olarak deprem gerçeği ile yaşamak ve bu tür afetlere hazırlıklı olmak durumdayız. Bunun için önümüzdeki günlerde meclis toplantımıza konusunda uzman bir akademisyeni getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Depremde Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Gün birlik olma günü. Gün yaralarımızın hep beraber sarma günü” dedi.

 

test

Wed, 01 Mar 2023
asdasd

TOBB Asrın Felaketi Yardım Kampanyası İhtiyaç Listesi

Wed, 15 Feb 2023

15 Şubat 2023

Sayın üyemiz;

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden odamıza iletilen yazıda;

 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve hepimizi derin bir yasa boğan depremin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu.

Deprem sonrasında genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için yürütülen iyileştirme çalışmaları devam etmektedir.

Depremden etkilenen illerimizde genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla evsiz kalan depremzede kardeşlerimize gönderilmek üzere içerikleri ilgili Kurumlarla istişare edilerek belirlenen gıda, kişisel temizlik ve hijyen ürünleri içeren kolilere ivedilikle ihtiyaç duyulmaktadır.

Söz konusu kolilerin, Oda/Borsanız ve üyeleriniz katkılarıyla temin edilerek, Birliğimizce Oda ve Borsalarımıza daha sonra bildirilecek olan teslimat noktalarına sevk edilmesi için çalışma başlatılması ve bu ürünler haricinde herhangi bir ürünün toplanarak deprem bölgesine sevk edilmemesi önem arz etmektedir. 

Bu vesileyle depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilerim.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası

 

KİŞİSEL TEMİZLİK VE HİJYEN ÜRÜNLERİ

ÜRÜN

KUTU SAYISI

KUTU İÇİNDEKİ ADET

ISLAK MENDİL

1 PAKET

56'LI PAKET

MASKE

1 PAKET

100'LÜ PAKET

TUVALET KAĞIDI

1 PAKET

8 RULO

RULO HAVLU

1 PAKET

1 ADET DEV RULO

KADIN PEDİ

1 PAKET

6 ADET

ÇÖP POŞETİ

1 PAKET

10 ADET (80×110 cm)

BANYO SABUNU

4 KALIP

150 gr×4

ÇAMAŞIR DETERJANI

1 KUTU

1.5 kg

 

 

GIDA MALZEMELERİ

GIDA

MİKTAR

PİLAVLIK PİRİNÇ

2 kg

PİLAVLIK BULGUR

1 kg

NOHUT

 1 kg

KIRMIZI MERCİMEK

1 kg

YEMEKLİK SIVI AYÇİÇEK YAĞI

1 lt

DOMETES SALÇASI

500 gr (400gr)

BEYAZ TOZ ŞEKER

1 kg

İYOTLU SOFRA TUZU

500 gr (750gr)

MAKARNA

2 kg

 

Not: Yapılacak olan yardımlar Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda toplanacak olup, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından odamıza bildirilecek olan teslimat noktalarına ulaştırılacaktır.

TUTSO\'nun Gönüllülerden Oluşan Uzman Ekibi Çalışmalarını Sürdürüyor

Sat, 11 Feb 2023
11 Şubat 2023
Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı tarafından görevlendirilen, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın 11 kişiden oluşan uzman ekibi deprem bölgelerinde hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor.
Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Osmaniye, Şanlıurfa, Hatay, Adana, Malatya, Kilis ve Elazığ'da yaşanan hasar tespit çalışmaları için Salı günü bölgeye ulaşan TUTSO'nun gönüllülerden oluşan uzman ekibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
TUTSO Gönüllü Uzman ekibi, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı koorideli olarak görevlendirilen bölgelerde hangi binaların ne kadar zarar gördüğünü tespit edip, hangisine girilebileceği konusunda görüş sağlıyor.
Bölgede Turgutlu'dan, Mesut İçen (Yüksek İnşaat Mühendisi), Erdem Kirtaş (Yüksek İnşaat Mühendisi), Şerafettin Kaya (İnşaat Mühendisi), Selçuk Gürçam (İnşaat Mühendisi),Turgut Karademir (Elektrik Mühendisi),  Ali Kaan Seçilir (Mimar), Güzide İçen Kasap (Mimar),  Hakan Kaya (Teknik Personel), Mehmet Yağiz (Teknik Personel), Halil Kaya (TUTSO Meclis Üyesi Müteahhit), Ceyhun Şentüfekci (TUTSO Personeli, Teknik Personel) görevlerini sürdürüyor.

TUTSO\'nun Gönüllü Ekibi Deprem Bölgesinde Yardımlarını Sürdürüyor

Thu, 09 Feb 2023
09 Şubat 2023 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TUTSO), afet bölgesine destek için oluşturduğu gönüllü yardım ekibi arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmaya devam ediyor.
Deprem bölgesindeki vatandaşlara destek olmak amacıyla deprem bilgisini alır almaz çalışmalarına başlayan Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası “Turgutlu Yardıma Koşuyor” kampanyasıyla sanayici, işinsanı ve esnaflardan ayni ve nakdi yardımların toplanması için ekiplerini sahaya çıkardı.
Bir yandan öncelikli olarak topladığı ihtiyaç malzemelerini, Gönüllü üyelerinden oluşan ekiple deprem bölgesine ulaştıran TUTSO, diğer yandan da İlçe merkezinde yardım toplama kampanyalarına destek oluyor.
Kısa süre içerisinde deprem bölgesine ulaşan TUTSO Gönüllü ekibi, hasar tespit ve kurtarma çalışmalarına yardımcı oluyorlar.

TOBB DEPREM FELAKETİ YARDIM HESAPLARI

Tue, 07 Feb 2023TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - DEPREM FELAKETİ YARDIM HESAPLARI

HESAP CİNSİ IBAN NO
1. TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. TOBB ŞUBESİ ISBKTRIS
TÜRK LİRASI TR49 0006 4000 0014 2011 3976 73
AMERİKAN DOLARI TR25 0006 4000 0024 2010 8677 04
AVRO TR94 0006 4000 0024 2010 8677 23
   
2. TÜRKİYE ZİRAAT BANKASI A.Ş. AKAY ŞUBESİ TCZBTR2A
TÜRK LİRASI TR49 0001 0007 6005 9943 5045 74
AMERİKAN DOLARI TR22 0001 0007 6005 9943 5045 75
AVRO TR92 0001 0007 6005 9943 5045 76
 
3. TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. ÇUKURAMBAR TİCARİ ŞUBESİ TRHBTR2A
TÜRK LİRASI TR31 0001 2001 3110 0016 1000 30
AMERİKAN DOLARI TR70 0001 2001 3110 0058 1003 28
AVRO TR43 0001 2001 3110 0058 1003 29
 
4. TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. ANKARA MERKEZ ŞUBESİ TVBATR2A
TÜRK LİRASI TR34 0001 5001 5800 7319 5700 54
AMERİKAN DOLARI TR76 0001 5001 5804 8022 2899 67
AVRO TR17 0001 5001 5804 8022 2899 62

 

<< Geri   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93  İleri >>