TUTSO, TSE Kalite Yönetim Sistesi Denetimlerinden Geçti

Mon, 04 Jul 2022
04 Temmuz 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), TSE tarafından kalite yönetim sistemi  denetimlerinden başarılı bir şekilde geçti.
    Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından ‘TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi Sistemi Standardı" Sistemi  belge yenileme tetkiki kapsamında Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası denetimden geçti.
    Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Baş Tetkik görevlisi  Gökhan Karay tarafından gerçekleştirilen denetimde TUTSO belge yenilemeye hak kazandı.
    Kaliteli oda hizmeti vermek için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüklerini belirten Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Aydın "oda üyelerimize en iyi hizmeti vermek için kendimizi sürekli olarak yeniliyoruz. Hedefimiz üyelerimize üst seviyede hizmet vermek. Bugün yapılan denetimlerde doğru yolduğumuzu bir kez daha göstermiş oldu. Kaliteden taviz vermeden hizmetlerimize devam ediyoruz. TOBB Akreditasyon sisteminde 5 yıldızlı oda ünvanıyla, dünyadaki oda sistemleri ile eşdeğer ve üye odaklı hizmetlerimize devam ediyoruz" dedi.

TUTSO Başkanı Faruk Aydın, Sorun ve Talepleri Ekonomi Şurasında Dile Getirdi

Wed, 29 Jun 2022
29 Haziran 2022 -
TOBB tarafından düzenlenen iş dünyası ile devlet temsilcilerinin bir araya getirildiği TOBB Ekonomi Şurası'na katılan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın açıklamalarda bulundu.
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi Şurası’nda, başta oda üyeleri olmak üzere, Turgutlu ve bölgemizde iş dünyasının yaşadığı sorunları ve talepleri dile getirdi.
TOBB Yönetim Kurum Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, ankara'da gerçekleştirilen şuraya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla gerçekleştirildi.
Şurada, İş dünyasının temsilcileri sorun ve taleplerini Hükümete aktardı.

TUTSO Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Tue, 28 Jun 2022

28 Haziran 2022 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO), 2022 yılı Haziran ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

TUTSO Meclis Üyesi Mustafa Edip Artun tarafından ilçeye kazandırıla Artun Düğün Salonları’nda gerçekleştirilen Haziran ayı olağan meclisi, TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler’in açılış konuşmasıyla başladı.

2022 yılı Mayıs ayı meclis tutanağı okunarak onaylandı.

2022 Yılı Mayıs ayı mizan cetvelinin tasdiki oybirliği ile kabul edildi.

Yönetim kurulunun izahatları bölümünde açıklamada bulunan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Aydın, "TOBB’un 70. kuruluş yıldönümünü kutlu olsun”

Aydın, “24 Haziran Cuma  günü TOBB hizmet merkezinde TOBB başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’un katılımları ile gerçekleştirilen TOBB 70. yıl etkinliklerine Genel Kurul Delegelerimiz Sayın Ali Koyuncu, Sayın Yavuz Semizler ve Genel Sekreterimiz Nevzat Avcı ile beraber iştirak ettik. Genel Sekreterimiz hizmetleri dolayısı ile plaket aldı. Kendisini tebrik ederiz. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan ve iş dünyamızın yasal temsilcisi TOBB’un 70. kuruluş yıldönümünü tüm yurtta kutluyoruz” dedi.

Aydın, “Gilan Ticaret Odası ile Kardeş Oda Protokolü imzaladık”

Kosova’nın Gilan Bölgesi Ticaret Odası ile geçtiğimiz günlerde işbirliğini artırmak amacı ile kardeş oda protokolü imzaladıklarını belirten başkan Faruk Aydın, “Gilan Ticaret Odasına bağlı işadamlarını ilçemizde ağırlayarak ilçemizi ve ilçemizin sanayisini kendilerine tanıttık. Bu işbirliğini geliştirmek amacı ile önümüzdeki günlerde bizlerde Kosova’ya bir seyahat planlayacağız. İşbirliği anlaşmamızın ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Aydın, “İş dünyamızın sorunlarını TOBB’a İlettik”

TOBB Ekonomik Şura’sının bakanlarında katılımıyla 29 Haziran Çarşamba günü Ankara’da gerçekleştirileceğini bildiren başkan Aydın, “Şura öncesi bölgemizin ve iş dünyamızın sorunlarını yazılı olarak TOBB’a ilettik. Ekonomik şura kapsamında iş dünyamızın talep ve önerilerini bakanlarımıza sözlü olarak da dile getireceğiz” dedi.

Aydın, “Tahkim Arabuluculuk merkezi kurulması için çalışmalara başladık”

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde, tahkim arabuluculuk merkezi kurulması için çalışmalara başladıklarını belirten başkan Aydın, “İş dünyamızın anlaşmazlıklarının çözümü noktasında etkin bir nokta olacağını düşündüğümüz tahkim ve arabulucuk merkezinin fiziki donanım ihtiyaçlarını karşılayarak bir an önce faaliyete geçirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Dilek ve temenniler bölümünde açıklamada bulunan Meclis Başkanı Yavuz Semizler, Temmuz ayı içerisinde kutlayacak olduğumuz Kurban bayramı dolayısıyla meclis üyelerinin, Turgutlu halkının ve İslam aleminin bayramlarını kutladı.

TUTSO, TOBB 70. yıl etkinliklerine Katıldı

Mon, 27 Jun 2022
27 Haziran 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) heyeti, Ankara'da düzenlenen Türk iş dünyasının çatı kuruluşu TOBB, 70’inci yıl etkinliklerine katıldı.
TOBB 70. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıya TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Meclis Başkanı Yavuz Semizler, Genel Kurul Delegesi Ali Koyuncu ve Genel Sekreter Nevzat  Avcı katıldı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 70’inci kuruluş yıldönümünde; 81 ilden gelen iş dünyasının temsilcileri Ankara’da Birlik Merkezi’nde buluştu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki toplantıda; Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM Başkanlığı yapmış olan Cemil Çiçek, Ticaret Bakanlığı yapmış olan Hayati Yazıcı, Milletvekilleri, Oda ve Borsa Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları ile delegeler yer aldı.
-70’inci Yıl Hatıra Ormanı
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, camia olarak 70 yılda büyük bir yol kat ettiklerini belirttiği etkinlikte, 70’inci kuruluş yıldönümünü taçlandırmak adına 70’inci Yıl Hatıra Ormanı oluşturma kararı aldıklarını açıkladı.
Hisarcıklıoğlu, “Tam 70 bin fidan dikeceğiz. Camiamıza yakışan bu ormanı, ülkemize kazandıracağız. Böylece hem çevreye ve doğaya katkı verecek, hem de gelecek nesillere kalıcı bir miras bırakmış olacağız” dedi.
TOBB’un 70 yılda yerel bir kurumdan, küresel bir aktöre dönüştüğünü bildiren Hisarcıklıoğlu, artırdıkları faaliyetler ve geliştirdikleri kurumsal kapasitesiyle, özel sektörde güç birliği sağladıklarını ifade etti. Özel sektörün hak ve hukukunu, uluslararası düzeyde savunan bir konuma geldiklerini söyleyen TOBB Başkanı, iş ve yatırım ortamı önündeki engelleri tespit edip, hükümete aktardıklarını belirtti.
-Hizmet Şeref Belgesi ve Takdimi
70. yıl etkinliğinde ayrıca 10-20-30 yıl görev yapmış delege ve genel sekreterlere hizmet şeref belgesi ve plaketleri takdim edildi.
Bu kapsamda Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Nevzat Avcı'ya,uzun süreli hizmetleri nedeni hizmet şeref belgesi ile plaket verildi.

Başkan Aydın\'a Resmi Kurum Yetkililerinden Ziyaret

Tue, 21 Jun 2022
21 Haziran 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
Turgutlu Kaymakam Vekili Özgü Özen, Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Ali Biçer, Cumhuriyet Savcısı Hasan Köroğlu, Turgutlu İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halim Karaer, Turgutlu İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, Manisa CBÜ Hafza Sultan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Artuner Deveci, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

TUTSO ile Gilan Ticaret Odası Arasında ‘Kardeş Oda’ Protokolü İmzalandı

Mon, 20 Jun 2022

20 Haziran 2022 -

Kosava'nın Gilan şehri Ticaret Odası ile Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) arasında Kardeş Oda protokolü imzalandı.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ve Gilan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tahiri'nin imzalarını attığı protokolle, iki oda üyelerine daha iyi hizmet vermek ve yeni pazarlar açmayı hedefliyor.

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, "Gilan Ticaret Odası tarafından odamızla kardeş oda olma yönünde talep gelmişti. Kosova ile tarihi ve kültürel birlikteliğimizin ekonomik bir iş birliğine dönmesi noktasında bu talep bizleri memnun etti. Kardeş oda protokolümüz hayırlı olsun. İş birliği için çalışmalara başlayacağız. Kendilerini Turgutlu’da ve odamızda ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Gilan Ticaret Odası Başkanı İbrahim Tahiri, “Turgutlu’da bulunmaktan son derece mutluyuz. Kardeş oda protokolümüzün hayırlı olmasını diliyoruz. Birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz"dedi.

Düzenlenen etkinliğe TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler, TUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Ulcay, Yönetim Kurulu üyeleri M. Fatih Akkaynak ile Hakan Cebe, Gilan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Kemajl Maliqi, Ekrem Shahini, Xhemajl Hasani, Enver Haziri, Shqipton Selimi, Adrian Hasani, Bursa Kosova Kültür Koordinatörü Recep Gündüz, Turgutlu Arnavut Kültür Derneği Başkanı Eyüp Sabri Bilen ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

TUTSO Başkanı Aydın Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Thu, 16 Jun 2022
16 Haziran 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
İş insanı Ali İhsan Meriç, Avukat Yakup Meriç, Şekerbank Turgutlu Şube Müdürü Oktay Turhan, Turgutlu Şubesi Tarım Porföyü Cihan Taçyıldız, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

Başkan Aydın\'a TOBB\'dan Ziyaret

Thu, 16 Jun 2022
15 Haziran 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
TOBB Daire Başkanı Hasan Erbay ile TOBB Uzman Yardımcısı Kemal Vural, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

İŞKUR\'dan TUTSO Başkanı Aydın\'a Ziyaret

Fri, 03 Jun 2022
03 Haziran 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın, İŞKUR temsilcisi ziyaret etti.
İŞKUR Temsilcisi İrfan Yalçınkaya, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret ederek, İşkur faaliyetleri ve işbaşı eğitim programı hakkında bilgilendirmede bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçisine teşekkür etti.

TUTSO Başkanı Aydın Ziyaretçilerini Ağırlıyor

Fri, 03 Jun 2022
03 Haziran 2022 -
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) yönetim kurulu Başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
Turgutlulu iş insanları, Nüvit Vardarlı ve Hasan Çizmeci ile TUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Tüzün ve Meclis Üyesi Mustafa Edip Artun, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'ı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TUTSO Yönetim Kurulu başkanı Faruk Aydın, ziyaretçilerine teşekkür etti.

<< Geri   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84  İleri >>