Haberler  »  TUTSO’DA YENİ DÖNEM GİRİŞİMCİ ADAYLARI BELİRLENDİ

TUTSO’DA YENİ DÖNEM GİRİŞİMCİ ADAYLARI BELİRLENDİ

TUTSO ' nun Girişimcilik Eğitimine Katılacaklar İçin Mülakat Yapıldı
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) ve KOSGEB işbirliği ile 8.si düzenlenecek olan KOSGEB Girişimcilik Eğitimine katılacak olan girişimci adaylarının belirlenmesi için 12.09.2013 Perşembe günü mülakatlar gerçekleştirildi.
Görüşmeye, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Metin Eğerci, KOSGEB Turgutlu Temsilcisi Mehmet Hacıoğlu ve Girişimcilik Eğitmeni Pınar Adanalı  katıldı. Görüşmede yeni girişimci adaylarına bu eğitim programı sonrası sağlanacak destekler ve yöntemleri hakkında bilgiler verilirken, adayların girişimcilik potansiyelleri değerlendirildi. 
Mülakatlara toplam 73 Girişimci adayı katıldı. Bu başvuru sahiplerinden uygun bulunan 30 kişi, 16.09.2013 Pazartesi günü başlayacak eğitimlere katılmaya hak kazandı.
TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, KOSGEB Girişimcilik desteğiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, ‘Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası olarak her anlamda Turgutlu’ya hizmet etmeye devam ediyoruz. Ülke genelindeki ortak vizyonumuz olan girişimciliğin geliştirilmesi yönündeki desteğimiz sekizincisini açtığımız KOSGEB Girişimcilik eğitimiyle devam etmektedir. Girişimciliğin geliştirilmesi için 2010 yılında başlayan program kapsamında bu yıl üçüncüsü toplamda sekizincisi vereceğimiz bu kurslarla toplam 235 kişi KOSGEB destekli iş yeri açma hakkına sahip oldular. Girişimcilik sertifikasını alan ve iş yerini açan girişimcilerimize KOSGEB tarafından 30 bin hibe ve 70 bin ilk iki yılı ödemesiz dört yıl vadeli faizsiz ve komisyonsuz geri ödemeli destek verilmektedir. 
Yeni başlayacak eğitim dönemine katılacak tüm girişimcilerimize şimdiden başarılar diliyorum. Ülkemiz ve ilçemiz adına bu tür girişimcilerin her zaman destekçisi olacağız’ dedi.