HABERLER  »  TUTSO Ankara Delegeleri, TOBB'un 80. Mali Genel Kuruluna Katıldı

TUTSO Ankara Delegeleri, TOBB'un 80. Mali Genel Kuruluna Katıldı

 16 Mayıs 2024 -

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası (TUTSO) TOBB Genel Kurul Delegeleri, Ankara’da gerçekleştirilen TOBB'un 80. Mali Genel Kuruluna katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ndeki gerçekleştirilen 80. Mali Genel Kurul Toplantısı, TOBB Yönetim kurulu Üyeleri ve TOBB Konsey Başkanları salonda hazır bulunurken, 81 ilden 365 oda ve borsanın TOBB Delegeleri katıldı.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası TOBB Genel Kurul Delegeleri, Meclis Başkanı Yavuz Semizler ve Meclis Üyesi Ali Koyuncu ile Genel Sekreter Nevzat Avcı toplantıya katıldı.

Toplantıda, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi.

TOBB Mali Genel Kurulunun hayırlı olmasını dileyen TUTSO Meclis Başkanı Yavuz Semizler "TUTSO Yönetim Kurulu Başkanımız Faruk Aydın’ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı toplantıda, Ankara Delegemiz Ali Koyuncu ile birlikte katıldık. Güncel gelişmeler hakkında bilgi aldığımız toplantıda, oda üyelerimizin yaşadığı sıkıntıları iletme fırsatı bulduk. 365 oda ve borsamızın Ankara Delegelerinin katılımıyla yapılan 80. TOBB Mali Genel Kurulumuz, oldukça güzel bir katılım ile gerçekleştirildi” dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.

Dünya’nın, ilginç ama zor bir dönemden geçtiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Ülke ekonomilerinin genelinde büyüme istikrarlı seyrederken, enflasyon geriliyor. 2023 yılında küresel büyümenin, 2022’ye göre 1 puan artarak yüzde 3,2 olduğu tahmin ediliyor. 2024 ve 2025’de de bu civarda olması bekleniyor” dedi. Yüzde 10’a ulaşan küresel enflasyonunsa, yüzde 7’nin altına düşmesinin öngörüldüğünü bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enerji, gıda ve tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen, dünya ekonomilerinin çoğunun dirençli çıktığını ve genel bir iktisadi durgunluğun önüne geçildiğini ifade etti.

Hisarcıklıoğlu “Ne yaptıksa birlikte yaptık, sizlerden aldığımız güçle yaptık. Oda ve Borsalarımızın, artan hizmet kalitesiyle ve kapasitesiyle yaptık. Sizler şehirlerinizde adeta proje fabrikasına dönüştünüz. Bugüne kadar 2 binden fazla proje hayat geçirdiniz. Böylelikle şehirlerinize, bugünkü değeriyle 75 milyar lira kaynak temin ettiniz. Uluslararası projelere imza atan, şehirlerine yeni eserler kazandıran, çağdaş kurumlar haline geldiniz.

Dünyadaki Odalarla birlikte çalışmalar yapıyor, yurtdışından fon sağlıyorsunuz. Avrupa’nın en iyi Odalarıyla, aynı hizmeti, aynı kalitede veriyorsunuz. Küresel ölçekte dereceye giriyor, ödüller kazanıyorsunuz.

Ankara, Aydın, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Konya Ticaret Odalarımız, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli ve Konya Sanayi Odalarımız, Alanya, Bursa, Çorlu ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odalarımız, dünya çapında dereceye girdiler ve ödüllere layık görüldüler. Sizlerin emek ve gayretleriyle, Oda ve Borsalarımız, reel sektörün asli hizmet merkezleri oldu.

Akredite olan, yani üyelerine 5 yıldızlı hizmet sunan Oda-Borsa sayımız 278’e çıktı. Hedefimizse 365. Camiamızın ulaştığı bu seviye sizlerin eseri. Hepinizle ayrı ayrı iftihar ediyor, sizleri alkışlıyorum” dedi.

 Hızlı İletişim

Foto Galeri

Site Haritası