Haberler  »  Başkan Aydın Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Bilgilendirdi

Başkan Aydın Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Bilgilendirdi

            Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Aydın, Manisa'nın da aralarında bulunduğu 30 il ve Zonguldak'ta uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

            Başkan Aydın "Değerli üyelerimiz, sevgili Turgutlulular, İçişleri Bakanlığınca bu geceden 12 Nisan saat 24.00'e kadar Manisa'nında aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde sokağa çıkma yasağı getirildi. Hem kendi, hemde sevdiklerimizin sağlığı için getirilen kurallara duyarlı olmanızı rica ediyoruz" dedi.

            İçişleri bakanlığı tarafından Valiliklere konuyla ilgili gönderilen genelgede şu ifadelere yer verildi;

            Hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 31 ilde fırın ve unlu mamül ruhsatlı iş yerleri ile hastaneler ve eczaneler açık olacak.

            Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 31 ilde, tüm sağlık ürünleri ve tıbbi malzemelerin üretiminin yapıldığı iş yerleri açık olacak.

            Sağlık kurumları, eczaneler, zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları sokağa çıkma yasağı dışında tutuldu.

            Genelgeye göre, birinci derece yakınlarının cenaze defin işlemlerini gerçekleştirecekler, sokağa çıkma yasağı dışında tutulacak.

            Hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanacağı 31 ilde, PTT, kargo ve su dağıtım şirketi, demirçelik ve cam sektörlerinde faaliyet yürüten iş yerleri, fırın, soğuk hava depoları gibi çalışması zorunlu bulunan yerler açık olacak.

            Fırınlarda üretilen ekmeğin dağıtımında görevli araçlar ve çalışanlar, sokağa çıkma yasağının dışında tutuldu.

            Kızılay koordinesinde kan ve plazma bağışı için randevusu olanlar, hafta sonu 31 ildeki sokağa çıkma yasağının dışında tutuldu.

            Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon gibi kesintiye uğramaması gereken tedarik sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar yasağın dışında tutulacak.